Dieselgate

Londýn žádá kompenzaci po VW za poplatky, které ušetřili řidiči

Londýn žádá kompenzaci po VW za poplatky, které ušetřili řidiči

Téměř nemine den, aby světem neproletěla další zpráva ohledně následků skandálu s falšováním emisí, známého jako Dieselgate. Tentokrát je hlavním aktérem nedávno zvolený londýnský starosta Sadiq Khan.

Ano, na Volkswagenu se teď chce zahojit snad úplně každý.  Londýnský starosta Sadiq Khan dopisem požádal Volkswagen, aby britské metropoli uhradil kompenzaci za ztráty, které město utrpělo v souvislosti s tímto podvodem. Khan ztrátu vyčíslil na 2,5 milionu liber, což je v přepočtu 79,3 milionu korun - mimochodem jen kapka v oceánu celkových nákladů VW, když jen odškodnění podvedených amerických klientů firmu vyjde na astronomických 12 miliard liber.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU


Ptáte se, jaká konkrétní újma Londýnu vznikla? Jde o to, že každé auto, které emituje méně než 75 g/km CO2 a splňuje normu Euro5, je osvobozeno od platby mýtného poplatku ve výši 11,50 liber (365 Kč) při vjezdu do centra města od pondělí do pátku mezi 7. a 18. hodinou. Londýnský starosta dovozuje, že z přibližně půl milionu Volkswagenů registrovaných v Londýně je podvodným softwarem vybaveno asi 80 tisíc vozidel, která v reálných podmínkách emitují až čtyřicetkrát víc oxidů dusíku, než odpovídá testům normy Euro 5. „Neexistuje žádná omluva pro naprostou nečinnost, s jakou se VW k Londýnu staví od vypuknutí skandálu Dieselgate. Chci vidět jasnou snahu plně odškodnit tisíce Londýňanů, kteří si v dobré víře koupili VW, ale jejich dieselové motory nyní přispívají k zabijáckému ovzduší v Londýně,“ rozohňuje se Khan.

DOPORUČUJEME: Kamion s pivem ujel 200 km bez řidiče


Požadovanou finanční kompenzaci starosta hodlá investovat do školních programů o kvalitě ovzduší, které mají zvýšit povědomí o této problematice mezi školáky v nejzamořenějších lokalitách Londýna.

DOPORUČUJEME: Škoda Kodiaq a její chytrá řešení
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události