Lotus

Určeno pro extrémisty: Lotus Exige Sport 380

Určeno pro extrémisty: Lotus Exige Sport 380

Britský Lotus, vyhlášený perfektně vyladěnými podvozky a citlivým řízením, kterému se nikdo jiný nevyrovná, představil novou verzi sportovního modelu Exige, který je prý nejagresivnější bestií s tímto názvem, jaká se kdy proháněla po veřejných silnicích.

Důvod? Loňský Exige Sport 350 prý nebyl pro některé řidičské nadšence dostatečně ostrý, takže se Lotus rozhodl oslovit právě tuto skupinu zákazníků ještě lehčí, výkonnější, nižší a aerodynamičtější verzí Exige. A že se mají na co těšit... Jak napovídá číselné označení Sport 380, 3,5litrový šestiválec přeplňovaný kompresorem v nové speciální edici Exige posílil na 380 koní a 410 Nm točivého momentu, což jsou impozantní hodnoty, vezmeme-li v úvahu, že hardcorový Exige váží pouze 1110 kg a se speciálním paketem (zahrnujícím například titanový výfuk, , karbonové závodní sedačky, karbonový střešní panel a karbonový kryt motoru) dokonce jen 1066 kg!

DOPORUČUJEME: 10 nejkrásnějších silnic světa


Potom tolik neudiví, že sprint 0-100 km/h Exige se šestistupňovou manuální převodovkou zvládne za 3,7 sekundy a dokáže se rozjet až na 286 km/h. Při maximální rychlosti přitom aerodynamický paket, vyvinutý pro Sport 380, generuje přítlak 140 kg, což je o 60 procent víc než v případě staršího Sport 350. Pokud vám není po chuti unikátně odhalený řadicí mechanismus manuální převodovky, máte možnost připlatit si za šestistupňový automat, ale to by u Lotusu bylo rouhání. Exige patří hlavně na okruhy, a jestli to myslíte opravdu vážně, rozhodně neváhejte s pořízením stabilizátorů Eibach a nastavitelných tlumičů Nitron.

DOPORUČUJEME: Nový Seat Leon Cupra bude mít 300 koní a pokon všech kol


V Británii tahle muší váha s obřími svaly přijde minimálně na 67 900 liber (v přepočtu 2,15 mil. Kč), což je dost peněz, ale klientela Exige Sport 380 ví velmi přesně, co chce. A za to si ráda připlatí. Jak to bude Čechách?

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Lotus

Důležité Události