Caterham

Nejluxusnější Caterham všech dob za 2 miliony! Co prosím?!

Nejluxusnější Caterham všech dob za 2 miliony! Co prosím?!

Caterhamy, vycházející dodnes z technického řešení geniálního Colina Chapmana a jeho nesmrtelného Lotusu 7 z padesátých let, jsou ztělesněním řidičského vzrušení v nejkoncentrovanější formě, ale to poslední, co byste od Caterhamu čekali, je sebemenší špetka komfortu. Jenže časy se mění...

Rychlost, radost z jízdy, zpětná vazba v nejčistší formě, bezprostřední kontakt s okolním prostředím a zadek doslova pár centimetrů na vozovkou. To vše nabízejí kultovní Caterhamy, známé tím, že své majitele nejsou zvyklé příliš hýčkat. Střecha? Topení? Zbytečné věci, za které je třeba připlácet. Nyní ovšem v Caterhamu dospěli k závěru, že by nebylo od věci potěšit i klienty, kteří by nepohrdli trochou pohodlí a okázalosti. Automobilka se proto dohodla na spolupráci s luxusním londýnským obchodním domem Harrods, který si vzal spartánský Seven pořádně do parády. Výsledek jejich snažení? Bez debat nejluxusnější Caterham, jaký kdy brázdil okresky.


Designéři Harrods na autě použili typickou firemní zelenou barvu, kterou doplnili bílými pruhy a zlatými dekorativními detaily. V kokpitu najdeme čalounění kvalitní kůží, přístrojovku zdobí obložení z pravého dřeva a na řadičce i klíčku se vyjímá logo "H". Po technické stránce posloužil Harrods jako základ model 420S, poháněný dvouliltrem Ford Duratec, vyladěným na 210 koní a schopným rozjet lehký Caterham z klidu na stovku za necelé 4 sekundy.

Caterham ze speciální edice Harrods je prvním modelem v rámci nového individualizačního programu Signature, který má ke značce přilákat nové - a ještě movitější - klienty. Caterham Harrods Edition tedy vyjde na 60 tisíc liber, což je v přepočtu 1,8 milionu korun a zároveň dvojnásobek ceny sériového 420S na britském trhu. No, žádná láce to tedy není.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události