Facelift

Co chystá škodovka? Malé SUV a větší sedan. Zmapovali jsme to!

Jako první přijde facelift Octavie. Pak se objeví upravený Yeti. Ale tím to v roce 2017 nekončí. A pak budou následovat úplně nové modely!


Citigo

Nejmenší model patří mezi trojčata VW up! a Seat Mii vyráběná v Bratislavě. A protože modelup! se již objevil po faceliftu, tak se dá předpokládat, že se ho tedy dočká i Citigo. Nový model by se pak měl objevit v roce 2019, přičemž do party by mělo přibýt ještě Audi A1. Lze předpokládat, že se Citigo objeví i jako elektromobil.

DOPORUČUJEME: Kodiaq - první jízdní dojmy


Rapid
Už v příštím roce ho čeká facelift a v roce 2020 generační obměna. Pořád by měl vycházet z jednoduchého provedení a oprašovat dobré věci z dospělejší Octavie, posun čekejme hlavně ohledně moderních a bezpečnostních technologií. 


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!
 

 

Fabia

Přestože se to nezdá, tak Fabia s novým designem je tady teprve necelé dva roky a modernizace ji čeká až někdy v roce 2018 a nový model nebude dřív jak 2021. Dál by měla těžit ze své praktičnosti, ale dost možná se objeví i s hybridním pohonem. 

 

Octavia

Její facelift rozdělil veřejnost na dva nesmiřitelné tábory. Dvojité světlomety a nová maska chladiče zkrátka vzbuzují emoce. Více se dočtete ZDE. Úplně nový model Octavie nelze čekat dřív jak v roce 2020, až po premiéře následující generace sesterského modelu VW Golf, se kterým má společný podvozek, motory a spoustu dalších věcí. Hodně se těšíme na sportovní verzi RS.

DOPORUČUJEME: Kodiag se nedostal mezi finalisty evropského auta roku


 

Yeti
Před pár dny jsme si vyzkoušeli již vyráběný sesterský model Seat Ateca a vězte, že na nás udělal velmi dobrý dojem. Těšte se na test. Nový Yeti se objeví v premiéře na jaře, do prodeje půjde někdy na přelomu léta a podzimu a protože to bude kopie Atecy 1:1, lze předpokládat, že se bude prodávat jako teplé housky. A dál se bude se vyrábět ve dvou provedeních - městské a offroadové.

Superb

Po loňské úspěšné premiéře Superbu nelze předpokládat facelift dřív než v roce 2019. Až se objeví, tak bude mít Škodovka poprvé i hybridní pohon. Zároveň by se měl Super objevit i v tolik populární verzi Scout - i když tady s ním má prý jisté problémy mateřský Volkswagen, který se bojí o pokles prodejů u Passatu Alltrack.

DOPORUČUJEME: Nová Octavia - fotky, informace a video

 

Kodiaq
Jak už jste mohli vidět, tak první dojmy ze svezení jsou pozitivní. Pár chyb se sice našlo, ale lze předpokládat, že je automobilka odstraní dříve než před faceliftem někdy v roce 2021. Dost možná škodovka ani nebude čekat na facelift s příchodem hybridního pohoného ústrojí a hlavně s verzí kupé, které se původně mělo vyrábět jen pro Čínu, ale nakonec bude i v Evropě.

 

Crossover
Jméno zatím nevíme, ale máme zprávy, že nejpozději na podzim roce 2019 se dočkáme auta, které by mělo konkurovat dnes tolik moderním crossoverům. Automobilka by to sice chtěla stihnout rychleji, ale musí se vyřešit, kde se bude nové auto montovat -kapacity v Kvasinách a Mladé Boleslavi na to už stačit nebudou.  

DOPORUČUJEME: Nová Octavia RS bude mít 245 koní

Fotografie: www.hiclasscar.com, www.carblogindia.com, bestnewsuv.com, www.autozeitung.de

Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události