Škoda Auto

Jak bude vypadat Kodiaq po faceliftu. Škoda slibuje i technické vylepšení

Jak bude vypadat Kodiaq po faceliftu. Škoda slibuje i technické vylepšení
Zdroj: Škoda Storyboard

Tři designové skici přináší první pohled na přepracovaný model Škoda Kodiaq. Facelift už je hotový, Škodovka modernizovanou verzi představí 13. dubna.

Úspěšné velké SUV značky Škoda dostane přepracovanou podobu. A automobilka slibuje, že změny nebudou jen v designu, ale i v technice. První pohled na facelift přináší na třech designových skicách.

První skica ukazuje ještě výraznější příď přepracovaného Kodiaqu. Má nový design kapoty a vzpřímenější, šestihrannou masku chladiče, na níž jsou patrné masivní zdvojené lamely.

Přední světlomety jsou užší než u předchůdce a vytvářejí společně s mlhovkami umístěnými pod nimi novou "čtyřokou" světelnou grafiku. Výrazně upravený je i přední nárazník, který je po obou stranách orámovaný prvky ve tvaru písmene L. Má širší centrální přívod vzduchu a dekory v barvě hliníku.

Související obsah

Druhá skica nabízí detailnější pohled na nový design předních světlometů. LED moduly jsou umístěné nad sebou a vytváří charakteristický světelný rukopis.

Třetí skica pak ukazuje ostře vykreslené zadní svítilny, které jsou stejně jako přední světla užší než u předchůdce. Vyznačují se krystalickými tvary a designem v typicky škodováckém tvaru písmene C.

S uvedením modelu Kodiaq v roce 2016 založila Škodovka svou současnou SUV rodinu, kterou charakterizuje názvosloví s písmenem "K" na začátku a písmenem "Q" na konci.

Související obsah

Kodiaq, který se na přání dodává i v sedmimístném provedení, byl během necelých pěti let vyroben ve více než 600.000 kusech a je dostupný na 60 trzích celého světa.

Světová premiéra přepracovaného modelu se uskuteční 13. dubna

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události