Autonovinky

Škodovka přepracovala Karoq. Takhle bude vypadat po faceliftu

Škodovka přepracovala Karoq. Takhle bude vypadat po faceliftu
Zdroj: Škoda Storyboard

Škoda Karoq dostane výraznější příď a nově uspořádané světlomety i zadní skupinová světla. Finální podobu modernizované verze automobilka ukáže na konci listopadu, zatím změny prezentuje na dvou designových skicách.

Dvěma designovými skicami představuje značka Škoda první pohled na omlazené kompaktní SUV Karoq. Ten se čtyři roky po svém uvedení dočkal vizuální i technické modernizace.

První ze dvou designových skic ukazuje nově tvarovanou výraznější příď. Širší šestiúhelníkovou masku chladiče zdobí výrazná zdvojená žebra, pod nimiž je vidět široký otvor pro přívod vzduchu.

Zdroj: Škoda Storyboard

​Přední světlomety jsou celkově užší než dříve a sahají až k masce chladiče. Dynamický vzhled má podtrhnout nově vedená linie světel pro denní svícení, kterou designéři u modernizovaného Karoqu rozdělili na dvě části.

Pod ní je pak umístěné druhé světlo s mlhovkou nebo – ve vrcholném provedení – separátním LED modulem. Nové uspořádání má dodat vozu jedoucímu ve tmě "čtyřoký" vzhled.

Související obsah

​Druhá skica nabízí pohled na nově navrženou záď. Kromě delšího zadního spojleru a opticky upraveného zadního nárazníku s černým difuzorem je ze skici patrné i nové provedení zadních světel.

Zdroj: Škoda Storyboard

​"Stejně jako přední světlomety jsou i tato světla plošší než dříve a zdůrazňují tak šířku vozidla," popisuje automobilka s tím, že zadní světla si zachovají charakteristickou grafiku ve tvaru písmene C.

Omlazená Škoda Karoq bude mít premiéru 30. listopadu.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události