SUV

Rolls-Royce poprvé ukázal SUV Cullinan, prozatím v kamufláži

Rolls-Royce poprvé ukázal SUV Cullinan, prozatím v kamufláži

Už je to oficiální! Rolls-Royce uveřejněním prvních dvou fotografií bez kliček a výmluv konečně potvrdil, že pracuje na vývoji svého prvního SUV v dlouhé historii superluxusní značky. Půjde o první Rolls s pohonem všech kol za dlouhých 110 let.

Zatímco v minulosti zachytili špionážní fotografové testovací mulu s karoserií limuzíny Phantom, teprve nyní si můžeme udělat přesnější představu o základních tvarech karoserie. Rolls-Royce o připravovaném autě hovoří jako o "projektu Cullinan" a odmítá potvrdit, zda u tohoto označení zůstane také u sériové verze, plánované na rok 2018. Ještě předtím proběhne intenzivní testování za polárním kruhem i na Středním Východě.

DOPORUČUJEME: Jaguar postavil elektrický crossover


Nový Rolls, který se stane úhlavním konkurentem Bentley Bentayga, bude postaven na nově vyvinuté hliníkové platformě, sdílené s příští generací Phantomu. Pokud jde o pohon Cullinanu, hlavní roli dostane nejmodernější verze 6,8litrového dvanáctiválce, ale vyloučen není ani hybrid, ryzí elektromobil a spekulovalo se i o nasazení turbodieselu - ten byl však údajně zavržen kvůli nedostatečné kultivovanosti, kterou jsou Rollsy odedávna vyhlášené. A pohon všech kol? Nečekejme mechanicko-elektronický manifest ve stylu Range Roveru, ale spíše systém vyvinutý pro zajištění perfektní trakce na asfaltu, nikoli na orgie v bahenních brodech nebo zdolávání skalních masivů.

DOPORUČUJEME: Čekání skončilo - Alfa Romeo představila svoje SUV


Prestiži značky Rolls-Royce bude jistě odpovídat také cena. Kdyby se Cullinan nestal nejdražším SUV světa, byli by překvapení všichni, včetně zákazníků...

DOPORUČUJEME: V Itálii vydražili sbírku aut za 1,38 miliardy

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události