Ford

Chcete začít závodit? Pak by vás mohl zajímat tento Mustang

Chcete začít závodit? Pak by vás mohl zajímat tento Mustang

Nový Ford Mustang GT4 je autem se kterým může závodit v evropských závodech FIA, v americké sérii IMSA a klidně s ním můžete startovat i ve VLN či 24hodinovce na Nordschleife.

Závodní speciály třídy GT4 vychází z běžných aut, v současné době představují velmi atraktivní odnož motorsportu a každou chvíli nějaká automobilka představí svoji závodní GT4. Teď aktuálně všichni tleskají Mustangu GT4, který se svým atmosférickým motorem 5,2 l musí nutně nadchnout každého fanouška motorsportu.

DOPORUČUJEME: Mustang z roku 1965 se změnil v 1000koňové monstrum


V dnešní moderní době, kdy už jsou téměř všechna závodní auta přeplňovaná, je atmosférický osmiválec malým zázrakem. Mustang GT4 je výsledkem spolupráce mezi Ford Performance a Multimatic Motorsports, přičemž na konstrukci, testování i výrobě motoru se podílí společnost Roush Yates Engines. Auto samotné má základ v závodním autě Ford Shelby GT350R-C, které minulý měsíc vyhrálo šampionát IMSA Continental Tire SportsCar Challenge.
 

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

Stejně jako běžný Mustang, tak i GT4 je autem, které se bude prodávat v celém světě. „Je to logické, byla by škoda nenabídnout ho i v Evropě či Asii,“ řekl Dave Pericak, ředitel Ford Performance. „Mustang GT4 je postavený tak, aby mohl závodit a vyhrávat na tratích po celém světě. Očekáváme, že u závodníků získá stejnou popularitu jako jeho produkční příbuzný u zákazníků. Hodně jsme se soustředili na nastavení podvozku, protože motor sám o sobě je poctivým železem.“ V8 pak přenáší výkon na zadní kola přes šestistupňovou převodovku s pádly na volantu.

DOPORUČUJEME:
Český jezdec v Caterhamu na nejnáročnějším okruhu na světě

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události