Audi

VIDEOTEST: Víc než jen styl. Audi je (opět) na správné cestě

Zvýšený podvozek, pohon všech kol a motor před přední nápravou. To nemůže dopadnout dobře. Nebo se pletu?

Moje první seznámení s Audi A4 Allroad proběhlo v noci na parkovišti. Byl to takový ten den kdy si nepřejete nic jiného než už být konečně doma, dát si dlouhou sprchu, mátový čaj a přikrýt se voňavou peřinou. A Audi udělalo přesně to co jsem potřeboval -konejšivě a v klidu mě odvezlo těch padesát kilometrů domů aniž by po mě cokoliv chtělo nebo mě něčím zaskočilo.

DOPORUČUJEME: Ford Ka+ se v originálu jmenuje jako... Chachá!


Až druhý den jsem si uvědomil jak dobré jsou jeho příplatkové sportovní sedačky, a že naftový šestiválec pod kapotou je kultivovaný jako, a teď se něčeho podržte, jako standardní benzínové motory. A taky se mi líbil vzhledově - připomínal mi úprvě první A6 Allroad, což je auto, které předvěhlo dobu.

DOPORUČUJEME: Pick-up, který podědí vaše vnoučata


Odpoledne jsem se s ním šel projet, abych věděl, co mám druhý den říkat do kamery. Výsledek předčil veškerá očekávání. Podvozek navzdory vyšší světlé výšce fungoval na jedničku, vyvážení auta popíralo uložení těžkého naftového šestiválce a jen v ostrých zatáčkách se projevila nedotáčivost, a to i na mokru. Překvapilo mě to. Překvapilo mě i to auto jako celek. A4 jsem neřídil ani nepamatuji a o Allroadu jsem si si původně myslel, že jde jen o stylistický paket.

DOPORUČUJEME: Mercedes S500 Cabrio - auto pro pana továrníka

 
Nějaká negativa? Jistě, že jsou. Pár dní po skončení testu jsem dostal do mailu specifikaci a cena příplatkové výbavy byla vyšší než jsem si myslel. Takže až si ho budete objednávat, buďte pozorní. 

Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události