Toyota

Toyota zavádí rekordní desetistupňovou převodovku i nové hybridy

Toyota zavádí rekordní desetistupňovou převodovku i nové hybridy

Japonská Toyota si coby průkopník a největší producent hybridního pohonu nemůže dovolit usnout na vavřínech, takže není divu, že představila technologické novinky, které uvede na trh v příštím roce.

Jedná se o nový 2,5litrový čtyřválcový motor, dvojici zbrusu nových převodovek a zejména novou generaci vyhlášeného hybridního pohonného systému.

Vylepšené technologie podle konstruktérů zajistí zlepšení akceleračních schopností přibližně o deset procet i výrazný dvacetiprocentní pokles spotřeby. Toyota předpokládá, že inovovaný hybridní pohon do pěti let najdeme v šedesáti procentech prodaných modelů.


DOPORUČUJEME: Crossover od Toyoty se líbí, už si ho můžete objednat

2,5litrový čtyřválec s přímým vstřikováním benzínu se chlubí jednou z nejlepších tepelných účinností na trhu i extrémně nízkými třecími ztrátami. Nově vyvinutý pohon Multistage Toyota Hybrid System II je pak kompaktnější, lehčí a efektivnější než dosud a podle Toyoty poskytuje lepší reakci při rozjezdech z klidu nebo zrychlování z nižších rychlostí. U plug-in hybridních verzí navíc akceleraci při jízdě na elektřinu podporuje integrovaný generátor. Velmi zajímavou novinkou pro novou generaci motorů Dynamic Force Engines je i dvojice automatických převodovek s měniči točivého momentu, optimalizovanými na co nejrychlejší odezvu na plynový pedál. Direct Shift-8AT je osmistupňová, zatímco desetistupňová Direct Shift-10AT údajně řadí natolik sofistikovaně a plynule, že bude nasazena v prémiovém modelu s pohonem zadních kol. Což si můžeme přeložit jako volbu pro napjatě očekávanou vlajkovou loď Lexus LS.

DOPORUČUJEME: Videotest - Hillux je pick-up, který podědí vaše vnoučata


Uvedené novinky jsou ale pouhým začátkem technologické ofenzívy Toyoty, která plánuje do roku 2021 rozšířit novou rodinu pohonných systémů na celkem devět motorů, čtyři převodovky a šest hybridních systémů.

DOPORUČUJEME: Nová Toyota GT86

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události