Aston Martin

Aston Martin vyrobí speciální edici kultovního DB4 GT z 60. let

Aston Martin vyrobí speciální edici kultovního DB4 GT z 60. let

Fanoušci automobilových klasik zjevně nebyli jediní, koho nadchl zápal, s jakým se Jaguar vrhá do unikátních projektů, jako byla šestice exemplářů E-Type Lightweight, vyrobených v roce 2014 přesně podle dobových specifikací...

Přibližně před měsícem Jaguar představil první z celkem devíti plánovaných exemplářů XKSS D-Type, které si nadšenci pořídí za částku přesahující 30 milionů korun a přitom mají jistotu, ze díky unikátnímu příběhu se jim investovaná suma bude pouze zhodnocovat. Historické modely Jaguaru, vyrobené s posvěcením samotného výrobce a maximální věrností k dobovým konstrukčním detailům, se staly hitem, který inspiruje k následování.

DOPORUČUJEME: Singer 911, pravděpodobně nejlepší Porsche všech dob 

Stejnou cestou se tak nyní rozhodl vydat i Aston Marton, který v Gaydonu vyrobí 25kusovou speciální edici kultovního kupé DB4 GT, které dostane VIN kódy navazující na originálních 75 exemplářů, vyrobených v letech 1959 až 1963. Dnes se přitom tržní hodnoty původních DB4 GT pohybuje od sta milionů korun výš. Aston Martin vyrobí znovuzrozená kupé s maximálním ohledem na původní technickou dokumentaci a technologie, ale přesto se rozhodl pro několik ústupků - "nová" DB4 dostane lepší brzdy, alespoň základní bezpečnostní prvky vyžadované ve 21. století, lepší brzdy a výkonnější motor. Za poslední dvě vylepšení se zájemci na Aston jistě hněvat nebudou. Zadní kola DB4 GT bude přes čtyřstupňovou převodovku a samosvorný diferenciál roztáčet řadový šestiválec o objemu 3,7 litru, který ale oproti originálu posílí z 305 na 340 koní. Závodně laděná DB4 GT měla oproti běžné DB4 agilnější podvozek s kratším rozvorem a dvoumístnou kabinu. Na přesnost při montáži hliníkové karoserii ovšem na rozdíl od šedesátých let dohlédnou počítače.

DOPORUČUJEME: Jaguar XKSS D-Type na videu. Je to čistá pornografie.

První šťastný majitel se znovuzrozeného Astonu DB4 GT dočká již ve třetím čtvrtletí roku 2017. Výrobce respektuje závodní kořeny DB4 GT, a tak pro nové klienty připravuje dvouletý oficiální řidičský tréninkový program. Ti odvážnější mohou na známých okruzích po celém světě pod dohledem řidičských instruktorů pilovat dobový jezdecký styl a naplnit poslání originálu. Úžasná myšlenka!

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

A co vy? Která ze tří znovuzrozených klasik je nejblíž vašemu srdci? Je to Aston Martin DB4 GT, Jaguar E-Type Lightweight, nebo Jaguar XKSS D-Type? Hlasujte! 
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události