BMW

Budoucnost přichází: BMW představuje revoluční holografický ovládací systém

Budoucnost přichází: BMW představuje revoluční holografický ovládací systém

Bavorské BMW chystá na lednový veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas premiéru dosud nejpokročilejšího rozhraní mezi řidičem a autem, které připomíná spíše futuristickou stíhačku.

Systém nazvaný HoloActive Touch bude součástí studie BMW i Inside a dá se popsat jako holografický virtuální dotykový displej. Podle výrobce integruje tři dosud samostatné ovládací technologie, známé ze stávající sedmičkové a pětkové řady, konkrétně head-up displej, ovládání gesty a klasický dotykový displej.DOPORUČUJEME: BMW 440i ve smyku na závodním okruhu


Veškeré funkce lze ovládat, aniž by došlo k jakémukoli fyzickému kontaktu mezi řidičem a samotným autem, ovšem v případě, že o to posádka bude stát, dotykový displej dokáže předat zpětnou vazbu stejně, jak jsme na to zvyklí u dnešních konvenčních displejů. Samotnou funkci HoloActive Touch popisuje BMW následovně: podobně jako u head-up displeje se zde promítá barevný obraz, ovšem na rozdíl od malé plochy na čelním skle se bavíme o projekci na významnou část interiéru. Technologie virtuálního dotykového displeje pak promítá údaje infotainmentu na plochu vedle volantu v úrovni středové konzole.

DOPORUČUJEME: Kamion s pivem ujel 200 km bez řidiče


Pohyby řidičových prstů přitom sleduje a vyhodnocuje kamera. V momentu, kdy dojde ke kontaktu bříška prstu s virtuální ovládací ploškou, systém emituje pulz a aktivuje příslušnou funkci. Podle BMW se počítá s uplatněním systému HoloActive Touch v budoucích modelech s autonomním řízením, kde bude hrát infotainment ještě mnohem významnější roli než v současných autech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu BMW

Důležité Události