Audi

Audi chce dál rozšiřovat nabídku, do Detroitu přiveze Q8 concept

Audi chce dál rozšiřovat nabídku, do Detroitu přiveze Q8 concept

Ještě větší SUV než je Q7 bude ekvivalentem limuzíny A8. Bude mít styl BMW X6 nebo Mercedesu GLE, ale bude o poznání luxusnější.

Audi tedy oficiálně potvrdilo to o čem se mluvilo už rok - že postaví luxusní SUV, kterým chce konkurovat Bentley Bentayga a připravovaným modelům BMW X7 a Mercedes GLS. Obě dvě konkurenční auta by se měla objevit taky ještě v roce 201.

DOPORUČUJEME: Svoje SUV bude mít i Rolls-Royce!

Audi Q8 bude mít stejnou podvozkovou platformu MLB Evo jako příbuzný Cayenne nebo Bentayga, ale bude o poznání luxusnější nez stávající Q7. Bude taky ještě víc sportovní, tedy alespoň tak, jak to jen celkový koncept auta dovolí. Pod kapotou bude na výběr hned několik motorů, nebude chybět dechberoucí naftový osmiválec z SQ7, očekáváme i benzínovou verzi RS Q7 s přeplňovanou V8 a výkonem přes 500 koní. Kapitolou sama pro sebe pak bude verze e-tron s V6 TDI a elektromotorem, která bude mt dojezd přes 50km. Nu a samozřejmostí budou benzínové i naftové V6, Q8 bez výjimky pak mají mít pohon všech kol Quattro.

DOPORUČUJEME: Videotest - Volvo XC90 a jeho přehlídka švédského luxusu

„Studie Audi Q8 concept je novým průkopníkem v rámci naší řady modelů Q. Její design vyzařuje ve vysoké míře sportovního ducha a prestiž,“ vysvětluje šéfdesignér značky Audi Marc Lichte. „Přitom pro nás bylo důležité, aby tento koncepční vůz nabízel navzdory nízké linii střechy prostorný interiér se čtyřmi plnohodnotnými sedadly.“ Marc Lichte pak dodává, že mnohé stylistické prvky studie Q8 concept mají připomínají první model Audi quattro z 80. let 20. století. 

DOPORUČUJEME: Pětimetrový Atlas má nakročeno do Evropy


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Audi

Důležité Události