Škoda

Škodovka představila faceliftovanou Octavii! Jak se vám líbí?

Škodovka představila faceliftovanou Octavii! Jak se vám líbí?

Škodovka dnes oficiálně představuje faceliftovanou Octavii, a to včetně modelů Scout a RS.

Už dlouho nevzbudilo žádné auto takové emoce jako facelift Octavie. Už od prvního špionážního videa, kdy jeden z vás zachytil Octavii při testech na dálnici, přes první fotografie, informace ze zákulisí až po oficiální představení. Řidiči se rozdělili na dva tábory a je to jen o tom LÍBÍ vs. NELÍBÍ! 

Pět nejdůležitějších věcí o nové faceliftované Octavii:
1. Nové asistenční systémy: parkovací asistent pro jízdu s přívěsem, systém Frontassist doplnila prediktivní ochrana chodců a systémy Blind Spot Detect a Rear Traffic Alert pomocí radaru v zádi jistí vůz při přejíždění z pruhu do pruhu a pomáhají mu při vyparkování při jízdě směrem vzad.

2. Sportovní provedení RS bude mít zatím jen 230 koní (benzínová verze. Turbodiesel má 180 koní a můžete si ho přídit i jako čtyřkolku. Více ZDE.

3. V nabídce bude pět motorů TSI a čtyři TDI. Mají zdvihový objem od 1,0 do 2,0 litrů, výkonnostní spektrum začíná na 63 kW (84 k) a končí u 135 kW (184 k). Téměř pro všechny motory bude k dispozici manuální i šesti- nebo sedmistupňová převodovka DSG. Pro motory 1,8 l TSI a 2,0 l TDI nabízí Škoda i pohon všech kol.

4. Chytrá řešení: k plejádě takzvaných chytrých řešení přibyla další - klíč s možnosti personalizace, do kterého si může několik uživatelů uložit své osobní nastavení, vyhřívaný věnec volantu (konečně) či sklopné stolky na zadní straně předních opěradel či vyjímatelná svítilna v kufru - jen u kombíku.

5. Novinářská prezentace bude v první polovině února, již nyní ale dealeři začínají brát objednávky. 


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události