Porsche

Porsche GT3 bude mít čtyřlitrový motor a manuální převodovku!

Porsche GT3 bude mít čtyřlitrový motor a manuální převodovku!

V březnu uvidíme na autosalonu v Ženevě nové Porsche 911 GT3. Nepochybně to bude famózní auto, ale vzbuzuje otazníky v produktové politice Porsche. A zákazníci začínají prskat.

 Až se na autosalonu v Ženevě objeví nová GT3, budou už mít dealeři podepsány stohy objednávek. Aby ne. Pod zadním víkem bude 500koňový atmosférický čtyřlitr a na výběr bude mezi sedmistupňovým automatem PDK a šestistupňovou manuální převodovkou. Ano, čtete správně, GT3 bude mít opět manuální převodovku. Už je to jisté - prosáklo se to na prezentaci 911 GTS v JAR.

DOPORUČUJEME: SINGER 911 - nejlepší Porsche všech dob!

Je to vcelku logický krok po velkém úspěchu 911 R a Caymanu GT4, ale nikdo nečekal, že se tak stane u běžné GT3, tedy pokuď se jí tak dá vůbec říkat. A to samé se týká i motoru - čtyřlitrový atmosférický boxer byl vyvíjen pro 911 R a GT3 RS, a teď se z něj stává standard. Devět tisíc otáček a 500 koní jsou ale elektrizující čísla…  Jenže zatímco novopečení zákazníci se těší na návrat puristické GT3 pro opravdové řidiče, majitelé 911 R skřípou zuby - za exkluzivitu v podobě manuální převodovky a čtyřlitrového motoru zaplatili o 1,5 milionu víc, ale za tolik ta kovová plaketka s číslem limitovaného modelu asi nestála.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

Porsche v Jihoafrické republice potvrdilo i produkci 911 GT2 RS, což bude 650koňová bestie se dvěma turby a zároveň nejsilnější 911, která kdy opustila brány Porsche. Inženýři dokonce připravovali 700koňové provedení, ale nakonec je při testování zastavily problémy s chlazením, a tak byl výkon lehce zredukován. I tak nikdo nepochybuje, že to bude strašná zbraň - všechen výkon a točivý moment totiž bude na zadních kolech. Přezdívka Widowmaker (Ovdovovač) zní zase o trochu zlověstněji…

DOPORUČUJEME: 911 R v provedení Steve McQueen - umění, nebo jen zneužití slavného jména?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události