Seat

Nový Seat Ibiza má techniku budoucí Fabie - informace + fotogalerie

Nový Seat Ibiza má techniku budoucí Fabie - informace + fotogalerie

Seat ukázala novou Ibizu. Vypadá jako malý Leon, má bohatou nabídku motorů a jako první auto koncernu i nový podvozek. Tu samou techniku budou mít i připravovaná Fabia a Polo.

A máme tady další auto co uvidíme v Ženevě oficiálně. Tentokrát je to o to zajímavější, že nová Ibiza jako první auto vůbec stojí na nejmenší verzi modulární platformy MQB A0 (její větší provedení má třeba Octavia, Superb či Passat), kterou dostane i budoucí Škoda Fabia. A buďte si jistí, že velmi podobná bude i nabídka motorů...


DOPORUČUJEME: Dálniční známka - jak ji správně nalepit a jak sundat tu starou?


Při výrobě nové Ibizi byl na techniku vůbec kladen maximální důraz. Část prvků podvozku i karoserie je tvarovaných za tepla, takže auto by mělo mít navzdory větší velikosti (je 87 milimetrů širší, rozvor je delší o 95 mm, přední kola mají větší rozvor o 60 mm a zadní o 48 milimetrů a kufr nabyl o 63 litrů na finálních 355 l.) o třicet procent vyšší torzní tuhost.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

Základním kamenem mezi motory je samozřejmě tříválec 1,0 TSI s výkonem 95 nebo 115 koní a přibude i čtyřválec 1,5 TSI s výkonem 150 koní. Ibiza bude mít samozejmě i naftové provedení - nečekejte nic jjiného než čtyřválec 1,6 TDI o třech výkonových provedeních - 80, 95 nebo 115 koní. Motory s výkonem do 95 koní budou mít pětistupňový manuál, silnější pak šestistupňový. Dvojspojková převodovka DSG bude za příplatek, na ostrou verzi Cupra si minimálně rok počkáme. 


DOPORUČUJEME: Luxusní dům s garáží na 16 aut. A v ní samé luxusní kousky.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události