Prodej

Prodej auta bude jednodušší. Co nás od června tedy čeká?

Prodej auta bude jednodušší. Co nás od června tedy čeká?
Zdroj: Profimedia

Od června už přihlásíte auto na nového majitele na každé dopravce. A navíc to můžete udělat i když nový majitel auta nechce spolupracovat.

Konečně se dočkáme dvou zásadních změn v zákoně, které nám všem komplikovaly život při prodeji ojetého auta. Zatímco podle stávajícího nařízení je možné vyřídit změny v registru vozidel jen v místě bydliště nebo sídla firmy, tak nově to půjde na každém obecním úřadě s rozšířenou působností. Jinými slovy, když si člověk z Ostravy koupí o víkendu auto v Plzni, nebude ho muset jet přehlásit na sebe v pracovní den zpátky do Plzně, nebo si vyřizovat plnou moc, ale prostě to vyřídí v Ostravě. Jak jednoduché, milý Watsone. Nechápeme, proč to tak nemohlo fungovat od začátku.


DOPORUČUJEME: Přijdou auta se stočeným tachometrem o technický průkaz?

Druhou, snad ještě zásadnější novinkou, je pak možnost přehlásit auto na nové majitele, aniž by ten ten nový poskytl součinnost. Jinými slovy, prostě se o to nestaral. Aktuálně je to tak, že původní majitel auta, byť má v ruce prodejní smlouvu, je dál zodpovědný za svoje vozidlo, měl by platit pokuty, bude popotahován za každý přestupek a musí platit povinné ručení. Když nový majitel nespolupracuje, existuje jen zdlouhavá soudní cesta s nejistým výsledkem. Od června to bude tak, že původní majitel vozu vyzve nabyvatele, aby se k žádosti o převod vyjádřil a dodal potřebné doklady. Když to neudělá, tak na základě řádné prodejní smlouvy přepíše vlastníka vozu a vystaví k němu nový techničák a osvědčení o registraci. 

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU


Tyhle dvě jednoduché věci opravdu uleví při prodeji ojetého auta a my jsme upřímně rádi, že jsme se toho dočkali!


DOPORUČUJEME: Videotest - Čím a proč nás překvapil nejprodávanější Peugeot?
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události