Autosalon

Honda přiveze do Ženevy vodíkovou Clarity a Civic Type R

Honda přiveze do Ženevy vodíkovou Clarity a Civic Type R

V Paříži jen jako koncept, v Ženevě ve finální podobě. A v prodeji bude nový Civic Type R už v létě!

Honda na nic nečeká a krátce po uvedení desáté generace Hondy Civic na evropský trh ukáže všem fanouškům i sportovní derivát Type R. Zatím je ticho po pěšině ohledně finální specifikace, ale určitě to bude alespoň o trochu víc než 310 koní stávající generace. Přitom motor by měl podle našich informací zůstat v základech stejný - přeplňovaný dvoulitr.


DOPORUČUJEME: Honda Civic oficiálně - fotky, ceny a technické údaje


Pro Hondu je Civic Type-R důležitější než by mohlo člověka neznalého věci napadnout. Automobilka, která se totiž téměř vzdala své slavné sportovní minulosti a soustředila se jen na zelené projekty, si najednou uvědomila o kolik fanoušků přichází, a tak se investovala do vývoje Type R značné množství úsilí i prostředků. Povedlo se jí pak zaujmout postupným představováním auta i rekordním časem na Nordschleife a přestože se jí za pouhý rok a půl prodeje v žádném případě nemohly vynaložené investice vrátit, nelze vnímat Civic Type R jinak než jako úspěch.

DOPORUČUJEME: Type R - koncept bez motoru a informací 

Nicméně Honda přiveze do Ženevy i vodíkový model Clarity Fuell Cell, která je v Evropě čerstvě v prodeji, a která zaujme hlavně svým dojezdem až 620 kilometrů. V ČR se zatím nenabízí, stejně jako Honda NSX.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Autosalon

Důležité Události