Hyundai

Špionáž: Hyundai testuje finální podobu sportovní verze i30!

Špionáž: Hyundai testuje finální podobu sportovní verze i30!

Zdá se, že se konečně dočkáme... Hyundai by mohl na podzim představit konkurenci pro Golf GTI a spol.!

O sportovním hatchbacku založeném na modelu i30 se mluví u Hyundai už pěkně dlouho. Aby taky ne. Automobilka se velmi dobře prezentuje v seriálu WRC a civilní sportovní modely dělají přece ten správný image. Naposled nás na podzim Hyundai v Paříži navnadil okruhovým speciálem RN30, ale podstatně důležitější je, že už se finálně rýsuje sériové auto. A už prosakují první podrobnosti...


DOPORUČUJEME: Hyundai RN30 - bude se ostré auto vyrábět v ČR?

Model i30 N bude mít přeplňovaný čtyřválec, pohon předních kol, manuální převodovku a velmi bohatou výbavu, která mimo jiné bude zahrnovat i chytrý diferenciál. Měl by být ve dvou výkonových provedeních, a to 252 a 278 koní. Silnější verze bude pak mít ostřejší brzdy, kratší převodovku a jiný podovozek. To vše pravděpodobně jako příplatkovou výbavu.

DOPORUČUJEME: i30 už má cenovku, předčasně ji propálil jeden z prodejců

Zároveň se hovoří o ještě silnějším provedení, které by ale mohlo být až napřesrok, s výkonem okolo 300 koní a auto by mělo mít osmistupňový automat s pádly pod volantem a pohon všech kol. Jedno je jisté, Hyundai by podobný model potřeboval jako sůl. A jestli bude dobře fungovat, tak koneckonců proč ne!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události