Dacia

Dacia Logan MCV Stepway - něco jako Audi Allroad pro chudé

Dacia Logan MCV Stepway - něco jako Audi Allroad pro chudé

Vzít auto, pověsit na něj plastové doplňky a zvednout mu podvozek, to je vlastně docela levná a jednoduchá věc. Svoje o tom vědí u Audi, Mercedesu, Škodovky i u Dacie.

Jo, verze Stepway se objevily už u modelů Sandero, Lodgy i Dokker a bylo jen otázkou času, kdy se dočká i Logan MCV, prostorný kombík s velkým kufrem za solidní peníze. Logan MCV Stepway tedy přijde již nyní na autosalonu v Ženevě a první fotky dávají tušit, že ten recept pořád funguje.


DOPORUČUJEME: Videotest - Audi Allroad A4 

Podvozek beztak vysokého Loganu MCV je vyšší ještě o dalších 50 mm a jeho světlá výška je 192 mm, což už je opravdu hodně. Jestli ale čekáte, že kromě vyšších pružin a plastových doplňků Dacia přihodí pro Logan taky pohon všech kol, tak se ošklivě mýlíte. A podle všeho bude na výběr jen ze dvou motorů - benzínový přeplňovaný tříválec 0,9 a naftový čtyřválec 1,5 l, obojí s výkonem 90 koní a spotřebou 5,1 nebo dokonce 3,9 l/100 km.


DOPORUČUJEME: Nejlevnější auto na světě - bude vám stačit 48 tisíc

O kolik bude Stepway dražší než Logan MCV se můžeme zatím jen dohadovat, soudě podle ostatních modelů to bude cca čtyřicet tisíc. Za to dostanete již zmíněný podvozek a plasty, ale taky nová šestnáctipalcová kola, jiný volant, potahy sedaček a pár dalších drobností v interiéru.


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události