Investice

Auto, které majiteli vydělalo 115 milionů korun za pouhých 5 let!

Auto, které majiteli vydělalo 115 milionů korun za pouhých 5 let!

Píšeme o nich často a rádi. Výjímečná auta, která vám vydělají podstatně víc než peníze uložené v bance. Tohle Porsche vydělalo 115 milionů za 5 let! Pravda, není to úplně občejné Porsche a ani jeho pořizovací cena nebyla zrovna nízká...

Rovnou si řekněme, že jde o jedno z nejcenějších aut vůbec. Porsche 911 GT1 bylo ve své době extrémně úspěšné závodní auto a podle tehdejších pravidel muselo být vyrobeno dvacet homologačních aut pro běžný provoz. Jmenovalo se Strassenverion, oproti závodnímu speciálu se lišilo jen osvětlením a několika málo jinými detaily, a už tehdy byla jeho pořizovací cena astronomická.

VYDĚLEJTE I VY - STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU


Tento konkrétní vůz má šasi 005, takže by měl být druhý vyrobený, protože civilní auta byla v sérii 004 - 023. Novopečeným majitelem se květnu 1998 stal německý sběratel Tobias Kemper, který s autem kupodivu i jezdil a najel s ním cca 4 400 km. Pak ho prodal do USA, kde auto třikrát změnilo majitele, ale auto více méně stálo ve sbírkových garážích a nyní je jeho nájezd pouhých 7 900 km. Ostatně dokumentace k auto je kompletní, nechybí ani jednotlivé faktury.

DOPORUČUJEME: 911 Singer - absolutní dokonalost 


Auto vůbec je v dokonalém stavu a podle fotek byste mu rozhodně nehádali jeho devatenáct let. Před pěti lety se objevilo na aukci Pebble Beach Concours d'Elegance, kde se prodalo za 1 175 000 dolarů. A nyní bylo na aukci znovu, tentokrát na Amelia Island Concours d'Elegance, kde ho jeho stávající majitel prodal za 5 665 000 dolarů! Jde o vůbec nejdražší kdy prodané Porsche GT1 Strassenversion a poslední majitel tedy vydělal na autě 115 milionů korun!!! Jsme opravdu zvědavi, jestli bude za pět let opět na prodej a pokud ano, tak za kolik.


DOPORUČUJEME: Převlečené auto Made in Czech - Porsche Cayman GT4 Rothmans

A jen pro úplnost dodáváme, že závodní Porsche 911 GT1 v roce 1998 vyhrálo 24hodinovku v LeMans.

DOPORUČUJEME: Hvězda ze Ženevy - RUF utajil nástupce legendárního Žlutého ptáka!


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události