Zisk

Kolik vydělají automobilky na autě? Ferrari 1,5 milionu. A co Škoda?

Kolik vydělají automobilky na autě? Ferrari 1,5 milionu. A co Škoda?

Americká finanční společnost Bloomberg přinesla zajímavý žebříček, který ukazuje, kolik automobilky vydělávají na jednom vyrobeném autě. Ferrari je jasně nejlepší.

Výroba aut je v první řadě byznys, ať se vám to líbí ne. Proto se řeší, kdo kolik vydělává, protože když vyděláváte, tak můžete investovat do vývoje i technologií a vyrábět ještě lepší auta...

DOPORUČUJEME: Každý zaměstnanec Škodovky dostane 45 tisíc - Škodovka se dělí o svůj zisk!


Jasnou jedničkou ve vydělávání peněz v přepočtu na každé vyrobené auto je Ferrari. Mají zisk bezmála dvacet procent, tedy 1,5 milionu na kusu. Na druhém místě, hluboko pod ním, ale pořád velmi solidně, si stojí Porsche - 432 tisíc korun na jednom autě taky není k zahození. A třetí místo je tak trochu překvapením, protože tam trůní konsorcium Jaguar a Land Rover, ale ty to měli opravdu těsné.

DOPORUČUJEME: Evropským autem roku se stal Peugeot 3008. Další pořadí?


Naopak poslední tři automobilky nemají posledních pár let na růžích ustláno, i proto byli američané rádi, že se zbavili Opelu a proto šéf Fiatu horečně a snad už i poněkud zoufale hledá strategického partnera. A jen tak mimochodem... Všimněte si, že Škoddovka má marži na autě vyšší než BMW, Audi a Merceces! 

DOPORUČUJEME: Škodovka je druhou nejziskovější značkou koncernu. Gratulujeme.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události