BMW

Policie na baterky! Do služby zdarma nastupuje BMW i3

Policie na baterky! Do služby zdarma nastupuje BMW i3

Státní i městská policie dostala od BMW dárek - jedenáct elektromobilů i3. Mají je zadarmo na půl roku na vyzkoušení!

BMW se domluvilo s Policií ČR na zapůjčení velmi povedeného elektromobilu i3. Policieby měla používat tři auta v Praze, pravděpodobně v centru města, kde dává i3 svými rozměry a nulovými emisemi největší smysl, další auta pakl budou fungovat na v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Pardubicích, Písku, Zlíně a v Ostravě. Přestože jsou i3 překvapivě dynamické (z 0-60 km/h zrychlí stejně rychle jako M3), tak je policisté a strážnící nebudou využívat jako zásahová auta, ale pro běžný výkon služby.
 

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

České zastoupení BMW zapůjčí policii auta bezplatně na půl roku nebo do ujetí 6000 kilometrů (podle toho, co nastane dříve), a součástí zápůjčky je i kabel pro nabíjení z rychlonabíjecích stanic a karta Charge Now s bezplatným tarifem. Jedno ze zapůjčených aut bude mít dojezd prodloužený na 350 km, ostatní vozy ujedou na jedno nabití necelých 200 km, což by mělo bohatě stačit.


DOPORUČUJEME: Policisté v Itálii jezdí v Lamborghini. Víte co mají v Dubaji?


My jen dodáváme, že BMW i3 po faceliftu má 170 koní a točivý moment 250 Nm., a že se společně s výrazně dražší Teslou považujeme BMW i3 za nejlepší elektromobil současnosti.

DOPORUČUJEME: Která auta se v ČR kradou nejčastěji? Velký přehled!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události