BMW

Žlutá limitovaná série bude v září. A pak? Víc výkonu a větší dojezd!

Žlutá limitovaná série bude v září. A pak? Víc výkonu a větší dojezd!

Tenhle rok čeká i8 facelift. V září ale přijde limitovaná série BMW i8 Protonic Frozen Yellow. Bude to na rozloučenou, nebo už bude mít vyšší výkon?

Asi tomu nebudete chtít ani uvěřit, ale BMW i8 se prodává od roku 2013. Hybridní sportovní auto s fantastickým designem, celokarbonovou karoserií a pokrokovým pohoným ústrojím rozdělilo automobilové fanoušky na dva nesmiřitelné tábory. Líbí vs. Nelíbí, nic mezi. Myslete si o něm co chcete, ale je zajímavé, že i8 zatím nemá žádnou konkurenci, což je pro některé důkaz toho jak moc revoluční je, pro druhé to jen potvrzuje, že je to omyl.

DOPORUČUJEME: Tohle je nový elektromobil od Škodovky. Do roku 2025 jich bude dalších pět!

Auto s přeplňovaným tříválcem 1,5 l na zadní a s elektromotorem na přední nápravě váží 1 400 kg a výkonem 362 koní sprintuje na stovku za 4,4 sekundy. Jeho reálná spotřeba je pak 6 až 8 litrů benzínu. Už rok se ale mluví o modernizaci a teď už víme, že i8 s výkonem zvýšeným na 377 koní přijde na podzim. Ale hlavně bude mít baterie s vyšší kapacitou - ze 7,1 kWh na 10 kWh, což by mělo zlepšit zrychlení na stovku za 4,3 sekundy a hlavně prodloužit dojezd čistě na elektřinu až na 50 km. To vše je ale zatím neoficiální.

ZAPARKUJTE SMYKEM U NÁS NA FACEBOOKU


Jistě však víme, že světlo světa spatří limitovaná série Protonic Frozen Yellow. Všechno je o speciální barvě, nových kolech a šedivých doplňcích. Auto bude v září a jedna ze zákulisních informací mluví o tom, že by už právě tahle i8 mohla mít všechny výše zmíněné úpravy! Tak co, jak se vám líbí?

DOPORUČUJEME: Video - replika starého závodní Porsche jezdí na baterky a je pekelně rychlá!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události