Škoda

EXKLUZIVNÍ VIDEO: Nová Škoda Karoq při testování na české dálnici!

Nová Škoda Karoq (nebo snad dál Yeti?) se oficiálně představí veřejnosti v létě. Naší agentuře aktu.cz se povedlo natočit novou škodovku při testování za denního světla na dálnici D11!

Tohle video může někomu ve škodovce přivodit hodně horké chvilky, protože na videu je nový Yeti (Karoq) úplně bez maskování. Auto sice vypadá jako malý Kodiaq, ale na videu jsou jasně patrné rozdíly. Bude to sourozenec mimořádně vydařeného Seatu Ateca, takže na délku bude mít víc jak 4,3 m a nabídne tak nejen víc místa uvnitř, ale taky kufr s objemem lehce přes 500 litrů. Nabídka motorů bude pestrá, od základní přeplňovaného benzínového litru až po dvoulitrový turbodiesel. Pohon všech kol a převodovka DSG budou za příplatek. Časem se objeví i hybridní verze a stejně jako Kodiaq, tak i Karoq bude mít dvě nebo tři stylistické provedení.


DOPORUČUJEME: Nová Škoda Yeti dorazí už letos, víme jak bude vypadat. Veká fotogalerie!


Otázkou však je, jestli se nový Yeti bude jmenovat opravdu Yeti, nebo jestli škodovka zariskuje a přejmenuje ho. Před pár měsíci si totiž zaregistrovala jméno Karoq, což je jméno indiánského kmene z Kalifornie nebo albánská vesnice stejného jména. Některé zdroje mluví o tom, že Yeti bude přejmenován, a že všechna škodovácká SUV (nezůstane totiž jen u dvou) začínala písmenem K, podobně jako to má třeba audi s písmenem Q, mercedes s G či BMW s X. Na druhou stranu, mohlo by to být jméno i pro menší SUV, které se v Mladé Boleslavi teprve chystá. No a zároveň by to nebylo poprvé, kdy si automobilka Škoda zaregistrovala název a nevyužila by ho. Přejmenovat úspěšné auto je totiž vždycky risk. Proč?

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

Protože trh si na něj už zvyknul a zákazníci ho tak znají. Yeti má navíc extrémně dobrou pověst, takže tady je to vážně hazard - podobný risk se nevyplatil třeba Toyotě, když přejmenovala Corollu na Auris, což nyní japonská automobilka označuje za největší chybu ve svojí dlouhé historii. Na přímý dotaz v automobilce jsme se pak dozvěděli, že finální rozhodnutí ještě nepadlo, ale že do měsíce nejpozději bude rozhodnuto. A co si myslíte vy?
 

DOPORUČUJEME: Škoda Vision E - první elektromobil z Mladé Boleslavi. Kdy ho ho začnou vyrábět  jak pojede?

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události