Škoda

Bude to Škoda Karoq. Nástupce Yetiho přichází s novým jménem!

Neuvěřitelné, nástupce Yetiho dostal nové jméno. Bude to Škoda Karoq.

To, čemu jsme ještě před pár dny nevěřili, se stalo skutečností. Škodovka se vzdala jména Yeti a jeho nástupce se bude jmenovat Karoq. Jméno a jeho psaná podoba pochází z jazyka Aleuťanů, kmene původních obyvatel, žijících na ostrově u jižního pobřeží Aljašky. Nové auto bude představeno 18. května ve Stockholmu, do prodeje půjde v druhé polovině roku, ale je velmi pravděpodobné, že škodovka bude přijímat objednávky dopředu, podobně jako v případě Kodiaqu, kterého se prodalo víc než tisíc ještě před jeho premiérou na autosalonu v Paříži.


DOPORUČUJEME: EXKLUZIVNÍ VIDEO - Nová Škoda Karoq téměř bez maskování na české dálnici!


Škoda Karoq je nástupce modelu Yeti a taky blízký příbuzný Seatu Ateca, se kterým sdílí podvozkovou platformu i spoustu dalších technických řešení. Design se bude blížit Kodiaqu a i tady se můžeme těšit na množství takzvaných Simply Clever prvků, které uživatelé ocení hlavně při denním používání. „S tímto modelem přinášíme do třídy kompaktních SUV jak charakteristické přednosti vozů značky ŠKODA, tak i emocionální designový jazyk,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier. Nový Karoq bude mít na délku víc jak 4,3 m a jeho kufr bude mít objem přes 500 litrů. Základním motorem bude přeplňovaný litr, na druhém konci spektra pak bude dvoulitrový turbodiesel. Pohon všech kol a převodovka DSG budou za příplatek. Časem se objeví i hybridní verze a stejně jako Kodiaq, tak i Karoq bude mít dvě nebo tři stylistické provedení.


DOPORUČUJEME: Takhle bude vypadat Škoda Karoq. Bude to malý Kodiaq.


Inspirací pro jméno Karoq byli (podobně jako u modelu Kodiaq) obyvatelé ostrova Kodiak. Odlehlé souostroví, které leží u jižního pobřeží Aljašky na 57. stupni severní šířky a na 153. stupni západní délky je nedotčený kus přírody. Tamní původní obyvatelé z kmene Aleuťanů ve svém jazyce označují automobily slovem „KAA‘RAQ“. „RUQ“ pak znamená šíp, který nese i logo značky. Z kombinace obou slov pak vzniklo jméno Karoq. „Jméno je důležité, navíc bude součástí jednotného systému názvů stávajících i připravovaných SUV značky Škoda,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu. Jméno začínající písmenem K a končící na Q tak ponese i malý crossover, který se v Mladé Boleslavi teprve připravuje.


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události