Emise

Aféra dieselgate ve Francii - podvádět měl Peugeot a Citroën

Aféra dieselgate ve Francii - podvádět měl Peugeot a Citroën
Zdroj: PSA

Francouzská prokuratura zahájila vyšetřování domácí automobilové skupiny PSA kvůli podvodům s emisemi u naftových motorů. Je to už čtvrtá vyšetřovaná automobilka.

Volkswagen vyvázl z aféry Dieselgate s pokutou 365 miliard, ale jak se zdá, na jeho pověst to nemá větší vliv. Jenže kdo si naivně myslel, že s takřka nesplnitelnými emisními naftových motorů šidili jen u VW, ten musí teď valit oči. Vyšetřování se totiž děje i ve skupině Fiat Chrysler Automobiles (FCA), u Renaultu a Nissanu. Koncert PSA je tak už čtvrtou skupinou, kde je důvodné podezření, že nějakým způsbem emisní limity obcházela.


DOPORUČUJEME: Přijdou auta se stočeným tachometrem o techničák?

Ten způsob je docela jednoduchý - auto pozná, že je ve specifickém měřícím režimu. Více jsme o metodice měření psali ZDE. Řídící jednotka okamžitě začne pracovat v jiném režimu než při běžné jízdě a auto tak splní emisní limity. Samozřejmě, že jen papírově. Realita je defacto taková, že automobilky obchází nesmyslnou metodiku měření. 


DOPORUČUJEME: Lidé vracejí Volkswagenu vyrabovaná auta


Koncern PSA okamžitě po oznámení vyšetřování vydal tiskové prohlášení kde jakékoli pochybení popírá, a že dodržuje všechny zákony zemí, v nichž působí. Podobně reagovali samozřejmě i všechny ostatní automobilky a vyšetřování ukáže, jestli i je čeká tučné odškodnění zákazníků a povinné přestavby aut s inkriminovanými motory. 

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události