Škoda

VIDEOTEST: První svezení se Škodou Octavia Scout

Testovali jsme novou Octavii Scout. Vzali jsme ji na normální silnice i do terénu. A tady je výsledek.

Jak dlouho se Octavia Scout vlastně vyrábí?
První generace Octavie Scout přišla začátkem roku 2007 a o dva roky později se dočkala faceliftu. Beze změn se pak vyráběla dál, než teď přišel nový model.

Je Scout nejhezčí čtyřokou Octavií?
To samozřejmě záleží na vkusu každého jedince. Nám se asi o chlup víc zamlouvá verze RS. Co je ale bez diskuze, tak LED světla Scoutu dodávaná v základní výbavě dobře svítí.

Je to jen zvýšený kombík?
To by bylo příliš jednoduché. Scout i v předchozí generaci kombinoval dobré jízdní vlastnosti na silnici s překvapivými schopnostmi v terénu a nový model je na tom stejně. Má veškeré užitné vlastnosti běžné Octavie Combi, přidává pohon všech kol, pár designových doplňků a když prostudujete příplatkovou výbavu, zjistíte, že je to svým způsobem i výhodná koupě. Na druhou stranu, za víc jak tři čtvrtě milionu se dají koupit i opravdová SUV a ne jen zvýšený kombík s pohonem všech kol.

Co tedy dokáže v terénu?
Díky podvozku zvýšenému o 33 mm a ochraně podvozku se nemusíte bát sjet mimo silnici. Vykoušeli jsme ho na speciálním polygonu a dostalo nás křížení náprav a odolnost vůči bočním náklonům. Ještě víc se nám ale Scout líbil na nerovných površích typu dlažební kostky, rozbitý asfalt, nebo šotolina. Jeho sedmnáctipalcová kola společně s vyšším podvozkem perfektně filtrují nerovnosti a uvědomíte si jen opravdu velké výtluky a díry. Už v základní výbavě máte i systém pro sjíždění prudkých kopců, kdy Scout umí sám brzdit tak, aby nezablokoval kola.

Související obsah

A nemá vyšší podvozek negativní vliv při jízdě po silnici?
Kupodivu nijak zásadně. Octavia Scout má totiž ve všech verzích víceprvkovou zadní nápravu, což má blahodárný vliv na jídní vlastnosti. Samozřejmě, že je Scout měkčí než klasický kombík, a taky má vyšší těžiště, ale naše obavy vyzněly naprázdno. Určitě za to může i rozšíření zadní nápravy o tři centimetry. Scout se tedy v zatáčkách o trochu víc naklání, ale projíždějte je pod plynem a nemusíte mít žádný strach z nedotáčivosti, nebo nějakých horkých chvil.

Co je nového uvnitř?
Ve výbavě najdete spoustu věcí ve standardu, je tady taky víc místa než v minulém modelu. Vřele vám můžeme doporučit taky příplatkové alcantarové sedačky, které jsou pohodlné. Jejich vyhřívání je ve standardu, stejně jako vyhřívání volantu. V základní ceně Octavie Scout je i osmipalcový displej palubního počítače a rádia, bohužel ale bez navigace a připojení k internetu.

Související obsah

Máte si ho koupit?
Nám přijde Scout atraktivnější než oblíbenější RS. A když se podíváte do ceníku a dáte si dohromady všechny položky, zjistíte, že je i o trochu výhodnější. Pokuď sportujete a často jezdíte do přírody, a pokuď je pro vás komfort víc než rychlost s jakou se dostanete do cíle, pak asi není o čem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události