Jaguar

Nejodpornější Jaguar všech dob. Tomu packalovi by měli zlámat ruce

Nejodpornější Jaguar všech dob. Tomu packalovi by měli zlámat ruce
Zdroj: eBay

Právě se díváte na nejhnusnější Jaguar všech dob. Je to o to horší, že tenhle paskvil byl původně modelem E-Type, o kterém se říká, že je to nejkrásnější auto 20. století.

Omlouváme se za ten radikální titulek, ale nám je z toho opravdu smutno. Tuto odpornou věc jsme objevili jako inzerát na serveru eBay, kde chlápek píše, že ho prodat nechce, ale že ho k tomu nutí jeho věk a zdravotní důvody. Chápeme - stařecká demence je svinstvo, zvlášť když ji máte už třicet let, tedy stejně dlouho, jako E-type.
 


DOPORUČUJEME: Fascinující Jaguar XKSS je nové auto, ale vyrobili ho stejně jako v roce 1957. To prostě chcete!

Původem krásný E-Type Coupé 2+2 si prošel peklem... První, co s ním jeho majitel Peter Harris udělal, bylo to, že mu uřízl střechu a pokusil se o zástavbu pětilitrového V8 od Fordu. Moc to nefungovalo a asi mu to přišlo málo šílené, tak zkusil 8,2 přeplňovaný motor z Cadillacu, ale to už se pravděpodobně ukázalo jako příliš... A tak skončil v autě V8 5,7 l od Chevroletu, který má být kompletně zrenovovaný a má mít najeto 600 mil. 

DOPORUČUJEME: Svatokrádež - replika starého závodního Porsche jezdí na baterky. Ty výkony však berou dech!


Ještě horší je ale celkový styling auta a další kosmetické úpravy. Světla jsou z Fordu Taurus, sedačky z Datsunu 240Z a palubní deska z překližky. Volant pochází asi z nějakého nákupního centra. Harris se chlubí tím, že si celou přestavbu dělal sám, a že všechny části karoserie jsou z plechu...
DOPORUČUJEME: Nejdražší Jaguar všech dob - vyrobili jich jen dvanáct


Ano, je to opravdu strašné. Přijde nám šílené, že se to někdo vůbec pokouší prodat a věříme tomu, že se nenajde nikdo, kdo by to koupil. A brečíme, protože kvůli takovému bastlu umřel jeden E-Type, který se i v nejméně ceněné verzi 2+2 prodává za milion korun plus. Na tomhle autě má cenu jen jedna věc - výrobní štítek.

PŘIJDE VÁM TOHLE AUTO ŠÍLENÉ? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události