BMW

Nové BMW M5 s vypínatelným pohonem všech kol jezdí bokem!

BMW nám konečně ukázalo svoji novou M5. Je sice ještě pořád v maskovacím kabátě, ale předvádí se jak pouliční děvka. A to myslíme jako poklonu!

Nová M5 je nejvýznamnější novinka pro BMW od uvedení pětky na trh. Je to její už šestá generace a jestli bude stejně povedená jako nová generace auta ze kterého vychází, pak se máme opravdu na co těšit! A že jsme v očekávání... Je to totiž první empětka nabízená jen s pohonem všech kol.


DOPORUČUJEME: Potvrzeno, BMW vyrobí ultimativní verzi M2 GTS

Nedivte se, M5 bude mít výkon přes 600 koní a točivý moment cca 700 Nm, takže pohon všech kol je jediná možnost, jak všechnu tu sílu dostat na silnici. Na druhou stranu, jestli opravdu tenhle čtyřdvéřový sedan dokáže zrychlit na stovku za pouhých 3,5 vteřiny, pak se máme na co těšit. Že vás zrychlení nezajímá, že každá správná M5 má jezdit bokem? Neplačte, takhle to bude zvládat na požádání. Stejně jako E63 AMG, tak i nová M5 má kouzelné tlačítko, které umí přední nápravu úplně odpojit a udělá tak z M5 driftovací mašinu.


DOPORUČUJEME: Naftová M5 má čtyři turba a 400 koní

Šéf divize BMW M Frank van Meel k tomu ale říká: „Úplné odpojení zadní nápravy je ta nejzašší možnost pro opravdu zkušené řidiče a myslíme si, že ji většina lidí bude zkoušet jen na okruhu. Jenže pohon všech kol bude umět pracovat i ve sportovním režimu, a v něm už se bude M5 chovat na výjezdu ze zatáček jako zadokolka a pohon předních kol dá řidiči jen víc stability.“

Nu, podívejte se na video a na fotky... Nám se to moc líbí!


DOPORUČUJEME: BMW 440i na okruhu v Mostě. VŠECHNO SMYKEM!


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu BMW

Důležité Události