BMW

Fakta: Stovka za 3,5 s, jede 305 km/h a stojí 3,1 milionu

Fakta: Stovka za 3,5 s, jede 305 km/h a stojí 3,1 milionu
Zdroj: BMW

Tak je to tady, BMW M5 oficiálně - data, cena i technické informace. Létající supersedan z Mnichova!

Když jsme včera dávali uniklé fotky z internetu, věděli jsme, že design se měnit nebude, ale ohledně všeho ostatního jsme se mohli jen dohadovat. Teď už to máme černé na bílém! M5 sice nezrychlí na stovku za 2,9 vteřiny, ale 3,4 s rozhodně není špatná hodnota, nemyslíte? A ani nemá 670 koní, ale ono i těch finálních 600 bude skvělých (v 5600 až 6700 ot./min.), točivý moment je pak 750 Nm od 1800 do 5600 otáček. Za všechno může dvakrát přeplňovaný osmiválec 4,4 l a pohon všech kol, což je u BMW M5 ta největší novinka. Systém xDrive je ale nastavený velmi zajímavě, pracuje totiž ve třech režimech: 4WD, 4WD Sport a 2WD. Jinými slovy, nové BMW M5 se bude umět proměnit v bestii s pohonem zadních kol, která roztrhá gumy na cucky. A stejně na tom bude i podvozek a převodovka, jejich nastavení si taky budete měnit dle momentální nálady a silnice.

DOPORUČUJEME: Vypadá to jako obří automat na plechovky s pitím, ale takhle se v Singapuru prodávají auta!


Lehčí než předchozí verze
Přestože má nová M5 pohon všech kol, tak BMW se povedlo snížit váhu o 25 kg v porovnání s předchozím modelem na finálních 1855 kg. Kila šetří karbonová střecha, odlehčený výfuk, lithiumionová baterie a hliníková kapota, za příplatek si můžete objednat i karbonové brzdy. M5 dostanete na 19palcových kolech 275/40 vpředu a 285/40 vzadu, nebo můžete mít stejně široké, ale dvacítky. Ostatně za příplatek bude hodně věcí, BMW to zkrátka tak má. I omezovač rychlosti...


BAVÍ VÁS AUTA? ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!


250 km/h standardně, 305 km/h za příplatek
Zrychlení na stovku za 3,5 s je skvělá hodnota na úrovni supersportů, na 200 km/h se pak nová M5 rozjede za 11,1 s. Obojí je stejné jako u Mercedesu E63 AMG. Omezovač je nastavený na 250 km/h, ale za příplatek vám ho BMW posune na 305 km/h. A správně, šlo by to ještě rychleji, ale BMW má strach o pneumatiky. Ostatně podobný problém řešilo i Bugatti u Veyronu, jen tam je to ještě o trochu rychleji.

DOPORUČUJEME: Bugatti Chiron by mohlo jet až 450 km/h, jenže...

A to nejdůležitější... Cena?
Začněme tím, že ceníky mají zatím jen v Německu a podle něj vychází nová BMW M5 na 3,1 milionu Kč včetně daně. Nebude určitě problém se dostat o milion výš, ale máte čas ještě něco naspořit - do prodeje půjde až na jaře příštího roku!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu BMW

Důležité Události