Škoda

Seznamte se - Škoda Karoq oficiálně! + velká fotogalerie

Seznamte se - Škoda Karoq oficiálně! + velká fotogalerie
Zdroj: Škoda Auto

Nový Karoq vypadá přesně tak, jak jsme vám slíbili už někdy v lednu, když jsme vám ukázali první skici. Je to mladší brácha Kodiaqu.

Karoq už má za sebou světovou premiéru, byl představen v muzeu moderního umění ve Stockholmu více než 400 novinářům z celého světa, celou show jste mohli sledovat online na AutoTN.cz První dojmy? Vypadá přesně tak jako na počítačových skicách. A líbí se nám. Nese spoustu podobných prvků s Kodiaqem, ale na silnici si je plést nebudete, tak jako třeba Audi, nebo Mercedesy. Karoq má totiž v porovnání s Kodiaqem úplně jiný nárazník, zadní lampy, jeho světla se tolik nezužují a z profilu nepůsobí tak podstaditě.


DOPORUČUJEME: Světová premiéra Škody Karoq online


Co se techniky týče, vše jste se mohli dozvědět už ZDE, takže jen krátké shrnutí. Karoq s pohonem předních kol má zadní vlečenou nápravu, čtyřkolky pak sofistikované čtyřprvkové zavěšení. Pohon všech kol zajišťuje elektronicky řízená lamelová spojka. Ve vyšších specifikacích pak najdete systém Drive Mode Select, který umožňuje na výběr z jízdních režimů Normal, Sport, Eco, Individual a Snow.

DOPORUČUJEME: Škodovka testovala Karoq i na Nordschleife, nejtěžším závodním okruhu na světě

V nabídce je pět motorů, dva benzínové a tři naftové. Základem je tříválec 1.0 TSI, jsme hodně zvědaví na čtyřválec 1.5 TSI, který umí odpojovat válce při částečném zatížení. Všechna provedení budou v základu nabízena s pohonem předních kol, jen nejsilnější dvoulitrový turbodiesel bude jako čtyřkolka s automatem už v základu. Verze 4x4 budou za příplatek, podobně jako sedmistupňová převodovka DSG.


MÁTE RÁDI AUTA? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!


Výroba Karoqu bude zahájena v srpnu, první auta dostanou zákazníci na přelomu října a srpna.


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda

Důležité Události