Škoda Auto

Novinka z Boleslavi? Tohle je kabriolet Škoda Sunroq

Novinka z Boleslavi? Tohle je kabriolet Škoda Sunroq
Zdroj: Škoda Auto

Je to kříženec SUV a kabrioletu, dostal jméno Sunroq a právě má za sebou premiéru. Vyrábět se ale nebude. Tedy zatím… Jde o pátý žákovský vůz, který v Mladé Boleslavi vytvořili studenti strojírenského učiliště.

Dobře vypadající kabriolet má podle automobilky nebývalý potenciál zaplnit mezeru na trhu. Studenti učiliště Škoda Auto na něm začali pracovat vloni v říjnu, teď dostal hotový kabriolet jméno.

Jako základ při vývoji nového studentského vozu slouží žákům každoročně jeden ze sériových modelů Škodovky. Ten letošní vzešel z Karoqu, který přišel o střechu a z oblíbeného SUV se zrodil vůz v úpravě kabrio.

Související obsah

"Studentský tým šikovně zkombinoval pozitiva obou kategorií, a ke koncepci SUV přidal své pojetí zábavy. Cílovou skupinou jsou mladí lidé, kteří mohou auto třeba naložit surfovými prkny, a zároveň si při cestě za zážitky užívat vítr ve vlasech a slunce v zádech," popisuje projekt automobilka.

Možná proto vybrali studenti z návrhů fanoušků na Facebooku jako nejlepší jméno Sunroq.

Díky SUV prvkům zvládne auto i lehčí terén, délka, šířka i rozvor zůstaly stejné jako u Karoqu. Od toho má kabriolet půjčený i čtyřválcový motor 1.5 TSI, se kterým zrychlí na 100 km/h za 8,6 sekundy a jede až 195 km/h.

Podstatnou změnou je pochopitelně úplně přepracovaná karoserie. Po odstranění střechy se mladí konstruktéři pustili do úpravy dveří a přepracovali také design sloupků.

Zadní část vozidla už neměla šanci vůbec - kompletně se proměnila a Sunroq se chlubí novými pátými dveřmi. Do detailu je dotažené osvětlení, kabriolet má podsvícené kliky a specifické blinkry. Na vozovku se za tmy z předních i zadních nárazníků promítá logo Škoda.

Související obsah

Žákovský projekt Azubi Car pátým rokem umožňuje škodováckým studentům vytvořit unikátní koncept nového vozidla a přivést na svět zbrusu nový model.

V letošním týmu se sešlo 23 studentů různých oborů podnikového učiliště v Mladé Boleslavi. Při práci na nové studii se ujali rolí konstruktérů, interiérových i exteriérových návrhářů, mechaniků, ale i marketingových odborníků. K ruce jim po celou dobu byli profesionálové, se kterými mohli jednotlivé fáze prodiskutovat, a nechat si posvětit jejich proveditelnost.

"Velkou inspirací pro nás byl jeden z předchozích modelů Škoda Atero, který představili naši předchůdci v roce 2016. Naší hlavní ambicí bylo postavit sportovní vůz, který mladé lidi na první pohled doslova uchvátí. To se nám, myslíme, dost povedlo," shodují se studenti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda Auto

Důležité Události