BMW

BMW 8 - auto, které odstartuje revoluci už v roce 2018

BMW 8 - auto, které odstartuje revoluci už v roce 2018
Zdroj: BMW

BMW 8 je ještě pořád jen koncept, který se světu představil o víkendu na výstavě Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Už příští rok si ho ale budete moci koupit, kabriolet dorazí v roce 2019.

Když jsme vám v pátek ukázali fotografie BMW 8, které unikly nepozorným redaktorům jistého belgického serveru, slíbili jsme vám už brzo další informace. A tady jsou! Tou nejdůležitější zprávou však je, že „BMW řady 8 je ústředním bod své strategie NUMBER ONE > NEXT, která má za cíl dramaticky zvýšit prodej i výnosy v luxusním sektoru automobilového průmyslu,“ píše se v tiskové zprávě automobilky.


DOPORUČUJEME: Baví vás auta? Podívejte se na naše videotesty!

Koncept 8 je opožděným následovník nesmírně populárního modelu z přelomu osmdesátých a devadesátých let, a taky autem, po kterém fanoušci roky toužili. A konečně i BMW vidí, že jim podobné auto v nabídce chybí... Postavili ho tedy na zákaldech stávající sedmičkové řady a v roce 2019 ho doplní i kabriolet. Pod kapotou budou přeplňované šesti a osmiválce, samozřejmostí je pak i hybridní pohon a spousta zajímavých více či méně nesmyslných hraček a asistentů - od ovládání gesty až po laserové světlomety. Aktivní zatáčení zadní nápravy a pneumatické pérování bude už v základní výbavě.


DOPORUČUJEME: Kde natankujete v Evropě nejlevněji?

Designérem konceptu BMW 8 je John Buckingham, který pracuje v kalifornském studiu BMW DesignWorks. „Nová osmička je předzvěstí toho, jak budou vypadat nová BMW.“ řekl v Itálii na festivalu. „Podobné auto jsme potřebovali, vášeň nám pořád nechybí.“ 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události