BMW i8

Policie dostala novou i8! Do Brna kvůli technické závadě nedojeli

Policie dostala novou i8! Do Brna kvůli technické závadě nedojeli
Zdroj: TV Nova

Policie má zpátky svůj hybridní supersport BMW i8. Ani ne pět týdnů po osudné nehodě nafasovala úplně nové auto přímo od BMW! A zase ZADARMO! Po cestě do Brna ho ale postihla technická závada...

Sportovní BMW i8 s hybridním pohonem bude opět v akci. Český importér dnes půjčil dopravní policii další auto, to nabourané se po měsíci od nehod dostalo na dílny BMW a teď se řeší, zda ještě půjde opravit. David Haidinger, tiskový mluvčí BMW ČR, avízoval už dříve, že nehoda nebude mít na vzájemnou spolupráci žádný vliv: „Je nám líto co se stalo a zejména za jakých okolností, ale jsme hlavně rádi, že oba dva cestující v autě jsou živí, a věříme v jejich brzké uzdravení. Zapůjčené vozidlo bylo havarijně pojištěné, o jeho dalším osudu rozhodne specialista. Nic nebrání tomu, aby smlouva o spolupráci dále pokračovala.“ Policie už používá i několik ryze elektrických modelů BMW i3, i ty má v bezplatné zápůjčce. Je poněkud kuriozní, že policie si BMW i8 převzala, aby se po pár kilometrech opět vrátila s autem do servisu, kvůli blíže nespecifikované technické závadě. Uvedla to Česká televize. Závada by už měla být opravena, šlo jen o drobnost, kvůli které se rozsvítila kontrolka motoru a dnes večer už by mělo auto být v Brně ve službě. Auto do servisu odjelo bez problémů po ose, odtah se nekonal.

DOPORUČUJEME: Nabourané policejní BMW nejspíš skončí ve šrotu, myslí si expert.

„Původní smlouva s policií byla anulována, nové auto bude zapůjčeno za stejných podmínek jako to předchozí - tedy zadarmoa na šest měsíců, nebo na dvacet tisíc kilometrů,“ doplnil David Haidinger. Nové policejní BMW i8 bude naprosto totožné s tím havarovaným, a to včetně dodatečné výbavy a polepů. Jde o sportovní auto s hybridním pohonem, které chytře kombinuje výkony elektromotoru s benzínovým přeplňovaným tříválcem o objemu 1,5 l. Auto zrychlí na stovku za 4,4 s a jede až 250 km/h, do rychlosti 120 km/h může jet auto s nabitou baterií čistě na elektřinu. Reálný dojezd na elektřinu je pak cca 25 kilometrů. Policie bude vůz používat pro promo účely, preventivní hlídkování na jihomorovských dálnicích a aby policie vyhodnotila náklady na provoz v porovnání s běžnými auty.


DOPORUČUJEME: Policie řekla, jak to bylo s nehodou policejního BMW i8.

Připomínáme, že policejní i8 skončila v příkopě 29. května večer, když její řidič dostal mozkovou příhodu. V autě s ním jel hradní protokolář Vladimír Kruliš. Generální inspekce bezpečnostních sborů dokončila prověřování, zda jeho jízdou nebyly porušeny předpisy, vše prý bylo v naprostém pořádku: „Šlo o prezentaci policejní techniky,“ zní ze všech stran kouzelná formulka, díky které nebude nikdo potrestán. Kruliš byl po zlomenině dvou obratlů minulý týden propuštěn z nemocnice, policista zatím v péči lékařů zůstává. 


MÁTE RÁDI AUTA A VŠE KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!



 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události