Policie

Pozor, kromě nového BMW i8 má policie i 256koňové Audi A6!

Pozor, kromě nového BMW i8 má policie i 256koňové Audi A6!
Zdroj: Policie ČR

Dostali od BMW druhé sportovní BMW i8, ale kromě toho se ve vší tichosti objevilo v garážích dálniční policie i 10 (staro)nových Audi A6 s benzínovým šestiválcem, pohonem všech kol a výkonem 256 koní!

Veřejnost i policii minulé týdny zaměstnávala kauza nabouraného BMW i8, které měla policie jen půjčené, ale když si včera přebrali nové auto, došlo i na to, že se mezi tím ve vší tichosti objevila v garážích dálniční policie desetičlenná smečka Audi A6...


DOPORUČUJEME: Policie dostala nové BMW i8, je to náhrada za to nabourané. Jeho převzetí pokazila technická závada. Hlasujte, jak dlouho jim vydrží.

Málokdo z laické veřejnosti by na první pohled ale asi hádal, že tyhle Audi A6 už jsou stará víc jak deset let. Jejich design je pořád nadčasový a výkony šestiválců 3,2 l stále budí respekt. Auto s výkonem 256 koní a pohonem všech kol totiž zrychlí na stovku za 7,2 s a v rozletu ho zastaví až omezovač na 250 km/h. Původně bylo těchto deset Audi A6 ve službách útvaru Ochranné služby, kde auta dělala doprovod zahraničním delegacím, ale vloni na podzim je vystřídali novéjší Audi S6, a tak se tyhle auta dostala k dálniční policii!

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!Všechny Audi A6 mají za sebou servisní prohlídku a jsou v plné kondici. Bílé lakování se zeleným pruhem na boku, ted barvy, které policie používala až do roku 2008, nahradily polepy v aktuálních policejních barvách s reflexními plochami. Na přímý dotaz na policjním prezidiu jsme se dozvěděli, že auta budou nasazena u útvarů v Praze, ale taky v Středočeském, Pardubickém, Libereckém, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Nebudou však sloužit jako běžné hlídkové vozy, ale počítá se s nimi hlavně na dálničních úsecích. 

DOPORUČUJEME: Policie bude používat auta značky Hyundai, dostala na ně slevu 72 procent!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události