Škoda

Kupujete ojetou Škodu Octavia? Dejte pozor, ať nekoupíte špatně!

Kupujete ojetou Škodu Octavia? Dejte pozor, ať nekoupíte špatně!
Zdroj: Škoda Auto

Ojeté Škody Octavie patří k nejžádanějším ojetinám na českém trhu. Jenže jak vybrat správně? Co stočené tachometry? A auta v exekuci?

Škoda Octavie druhé generace je auto, které je prostě v kurzu. Mimořádně oblíbený vůz slušně jede, má velký kufr, dají se na něj bez problémů sehnat náhradní díly a opraví vám ho v každém servisu, i po ltech působí kvalitně, je prostorný a drží si cenu. Existují i jiná auta, která koupíte za podobné peníze s menším nájezdem a lepší výbavou, ale víte jak to s těmi Octaviemi je. Na druhou stranu, sehnat dobrý kus je opravdové umění. 


DOPORUČUJEME: Vybíráte ojeté auto? Poradíme vám, jak dobře koupit!

„Vysoká poptávka po ojetých Octaviích poskytuje značný prostor podvodníkům a koupě od neznámého prodejce je tak velmi riziková,“ varuje Pavel Foltýn z Auto ESA. „Nejčastějšími podvody s ojetými Octaviemi je falšování původu vozu, stáčení tachometrů a legalizování kradených aut,“ vypisuje výčet nejvážnějších rizik „Hrozí ale také koupě vozu zatíženého vážnou právní vadou, například může být vůz v exekuci nebo v majetku leasingové společnosti.“ A dodává, že zhruba sedmdesát procent nabízených aut musí autobazar odmítnou kvůli různým vadám a nejasnostem s jejich historií.

Vedle právních vad a rizika koupě neodborně opraveného vozu po nehodě se množí případy, kdy se prodávající snaží rychle zbavit nefunkčních aut nebo vozů s nějakým maskovaným technickým problémem, ať už jde o motor, převodovku nebo elektroniku vozidla. Nejčastěji se jedná o vozidla, kterým brzy vyprší platnost technické kontroly a emisí. Aktuálně to jsou auta s nefunkčními nebo rovnou odstraněnými filtry pevných částic.


DOPORUČUJEME: Pozor, problémy s brzdami může mít až 12 tisíc škodovek a volkswagenů. Není mezi nimi i vaše auto?

Při koupi ojeté Škody Octavia by měl tedy zájemce postupovat velmi opatrně. Jakkoli se kultura prodeje ojetin u nás zlepšuje, pořád se na náš trh dostávají na koleni svařené bouračky pochybného původu bez servisní historie. Odhalit takové auto však vyžaduje pečlivý přístup a laik většinou nemá moc šancí poznat, že je například auto po vážné nehodě. Stačí pak, aby nepoctivý prodávající nabídl atraktivní cenu a neopatrný zájemce takový rizikový vůz koupí.


BAVÍ VÁS AUTA? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

A jaký kus koupit? Ten nejlepší na který narazíte. Můžeme vám jen doporučit, abyste auto kupovali u prověřených autobazarů nebo přímo u dealera. Ani v jednom případě si většinou nedovolí šidit s kilometry nebo servisní historií, a to se vyplatí. Vyšší cena na začátku se vám pak většinou vrátí v průběhu času. Vyhněte se nákupu na ulici, nebo přes soukromý inzerát. Pozor také na dovozy ze zahraničí, právě u nich je riziko stočených kilometrů nejvyšší. Auto se totiž před první evidencí v ČR připraví, tedy vyčistí, vymění se ohmataný volant a ošmajdané pedály, stočí se kilometry a teprve pak se jde na evidenci, kde se kilometry v ČR prvně zapíší. Hledejte auto s jasnou servisní historií, servisní knížkou a po pravidelných výměnách oleje. Podmínkou nákupu by měla být i prohlídka v autorizovaném servise - těch pár stokroun se vám nepochybně vrátí!
 

DOPORUČUJEME: Motory v nových autech potřebují lepší palivo. Chcete vědět proč? 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda

Důležité Události