Clarkson

Clarkson a spol. berou v novém pořadu 50 milionů čistého

Clarkson a spol. berou v novém pořadu 50 milionů čistého
Zdroj: Grand Tour

Když Amazon přiznal, že za za 36 hodinových dílu motoristické show Grand Tour zaplatí 160 milionů liber, tedy cca 4,7 miliardy korun, okamžitě se všichni ptali, kolik z toho padá na platy moderátorské trojice.

Internetový pořad Grand Tour, který pro Amazon chystají bývalé hvězdy Televizního TopGearu, se rychle stal milovanou automobilovou show. 131 milionů korun za jeden díl sice není úplně málo, ale zároveň to není ani tolik, kolik byste si možná mohli po shlédnutí úvodních epizod myslet. Pánové Clarkson, May a Hammond tady dál předvádějí to co umějí nejlépe, tedy hlavně čistou zábavu spojenou s auty, a samozřejmě, že všichni byli zvědaví, kolik peněz za to berou. To Amazon samozřejmě tajil, jenže...


DOPORUČUJEME: Jen na úvodní scénu nové show Grand Tour padlo 77 milonů korun... Ale stojí za to, podívejte se!

Amazon show Grand Tour nevyrábí, ale kupuje ji od firmy W. Chump and Sons. A přestože se to podle jména nezdá, jde o společnost, kterou vlastní Clarkson, Hammond a May s producentem Andym Wilmanem. Ti ji založili právě kvůli výrobě Grand Tour a mají v ní podíly rozdělené rovným dílem. A protože W. Chump and Sons právě zveřejnila svoje hospodaření za loňský rok, tak se celý svět dozvěděl pár poměrně zajímavých čísel.


DOPORUČUJEME: Hammond při natáčení Grand Tour málem uhořel!

Tři moderátoři a producent si jen vloni vydělali 8,39 milionu liber (247,7 mil. Kč) před zdaněním, čistý zisk byl pak 6,7 milionu liber (198,8 milionu Kč). Při předpokladu, že částka byla rozdělena rovným dílem, jde tedy o 50 milionů na hlavu. Čekali jste, že to bude ještě víc? Pak jste čekali správně. Příjmy z Grand Tour totiž nejsou zdaleka jediné peníze, které Clarkson inkasuje. Další částky mu totiž plynou z psaní knížek, sloupků pro Sunday Times z jeho živých vystoupení. Odhaduje se, že jen Clarkson ročně vydělá něco k 90 milionům korun. Ano Hammond se nemá zle, můžete ho totiž vidět i v jiných televizních produkcích, a i on píše. Jen May se z moderátorské trojice drží trochu vzadu, prý má rád svůj klid.


BAVÍ VÁS AUTA? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU! 


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události