Ford

Ford slaví 50 let od vítězství v LeMans, postavil speciální auto

Ford slaví 50 let od vítězství v LeMans, postavil speciální auto
Zdroj: Ford

Bylo to velké vítězství, Ford dokázal v roce 1966 porazit Ferrari v 24hodinovém závodě Le Mans. A ještě víc bylo, že o rok později dokázal vítězství obhájit!

Jeden z největších příběhů motorsportu vzpomíná na rivalitu mezi Ferrari a Fordem, a už vloni si mohli nadšení fanoušci koupit speciální provedení Fordu GT, které první vítězství v Le Mans připomínalo. A nechybí ani letos... Rudý supersport Ford GT s velkou jedničkou na kapotě a na bocích!


DOPORUČUJEME: Jeremy Clarkson prodává svůj Ford GT. „Moje žena to auto nenávidí,“ říká.

Je trochu škoda, že je to čistě designová záležitost, ale co už. Auto svým provedením připomíná závodní Ford GT40 Mark IV z roku 1967, který řídili jezdci Dan Gurney a A.J. Foyt. Barva Race Red je rozbitá červenými pruhy a celek doplňují startovní čísla, dvacetipalcová kovaná kola a stříbrná zpětná zrcátka. Sedačky mají jiné čalounění, bezpečnostní pásy jsou červené a nechybí ani označení speciálního provedení Ford GT 67' Heritage Edition.


DOPORUČUJEME: V budoucnosti si auta vyzkoušíte virtuálně. Ford už na tom pracuje!

Technicky se tedy nezměnilo nic, sportovní auto od Fordu dál pohání přeplňovaný šestiválec 3,5 l s výkonem 600 koní. Sedmistupňová dvojspoková převodovka, pohon zadních kol... Objednat si ho můžete již nyní, ale pozor, Ford nezveřejnil, kolik aut v tomto provedení vyrobí, ani kolik za ně bude chtít. Už předtím však avízoval, že celkově nevnikne Ford GT ve víc jak tisíci kusech. 


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události