Volkswagen

Další skvělé auto, které chtějí zaříznout... Rozlučte se s VW Scirocco!

Další skvělé auto, které chtějí zaříznout... Rozlučte se s VW Scirocco!
Zdroj: Youtube

Líbilo se vám Scirocco? Šmrncovní hatch s nezáludným, ale rychlým podvozkem, za rozumné peníze? Hm... Tak na něj zapomeňte!

Jistě, rekordní prodeje se nekonaly, ale bylo to auto, které VW dělalo velmi slušnou propagaci. Základní modely oslovovaly mladé řidiče, vrcholné provedení R bylo velmi slušné sportovní nářadí a závodní auta si jezdila svůj vlastní Cup. Dobrá podívaná to byla! Pestože bylo nasnadě, že budoucnost Scirocca je po aféře Dieselgate velmi nejistá (VW přece musí vyrábět elektromobily a hybridy), tak by nám snad bylo milejší, kdyby Scirooco skončilo bez náhrady, než aby se z něj stal... ELEKTROMOBIL!


DOPORUČUJEME: Auta z aféry Dieselgate mohou přijít o techničák. Pozor na to!

Ano, čtete správně. Jsou to zákulisní informace, vlastně to uniklo z nějakého interního dokumentu, ale čtvrtá generace by měla stát na platformě MEB. A MEB, to je platforma pro elektromobily... Důvod je nasnadě, líbivé auto by veřejnost měla přijmout s větším nadšením, než běžný hatchback jako je třeba VW Golf. Základní verze by měla mít výkon 170 koní, dojezd až 500 km a poháněná budou přední kola. A zvuk? Ten vám pustí do reproduktorů! Tak co, jak se vám to líbí?

DOPORUČUJEME: Bruální Dodge Viper končí. Důvod je malicherný... Je nám z toho smutno.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události