šrotovné

Šrotovné nabízí i škodovka. Má to ale jeden háček

Šrotovné nabízí i škodovka. Má to ale jeden háček
Zdroj: Škoda Auto

Škodovka začala nabízet šrotovné! Když dáte na protiúčet svoje staré naftové auto, dostanete ekologický bonus při nákupu nového modelu až ve výši 113 tisíc korun.

V Německu se aktuálně prodávají auta téměř všech německých automobilek v akci, pro kterou se zažilo označení šrotovné. Prostě odevzdáte svoje staré auto s nevyhovujícími emisními limity a při nákupu dostanete pořádnou slevu na nový model. V Čechách spustil Citroen podobnou akci minulý týden, více informací najdete zde. Podobnou pobídku nabízí i Škodovka, šrotovné dostanete při odevzdání jakéhokoliv auta s naftovým motorem vyrobeným před rokem 2010 a s emisní normou nižší než Euro 5. Ekologický bonus startuje na částce 43 tisíc korun u nejmenšího modelu Citigo, ale třeba na Superb je to už 115 tisíc.


DOPORUČUJEME: Vláda chce podpořit elektromobily. Pustí je do pruhů pro autobusy a nebudou potřebovat dálníční známku.

Akce probíhá do konce letošního roku a vztahuje se na všechny  škodovky s výjimkou Kodiaqu. U Fabie je sleva 72 tisíc, u Yetiho a Octavie sto tisíc. Jak už jste ale poznali podle titulku, tato akce neplatí v Čechách. Jde o Anglii a výše slev byla přepočtena z liber. Škodovka v Čechách podobnou akci zatím nemá, ale prý ji nevylučuje. Každopádně šrotovné by měl podpořit hlavně stát. V roce 2009 to už bylo na spadnutí, ale od té doby se sice dál mluví o tom, že máme zastaralý vozový park, a že by bylo potřeba vymyslet nějakou akci i pro obyčejné motoristy, aby mohli i oni vyměnit svoje auto za nové, ale nic konkrétního se neděje.


DOPORUČUJEME: Ruční brzdu nebo zařazenou rychlost? Špatně zabržděný Yeti ujel svému majiteli a skončil na střeše!

  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události