BMW

BMW se vrací s označením CSL! Auta, pro nadšené řidiče

BMW se vrací s označením CSL! Auta, pro nadšené řidiče
Zdroj: Archiv

Všimli jste si toho? BMW se vrací ke kořenům! Na jedné straně staví moderní auta, ale zároveň taky začalo myslet i na svoje tradiční fanoušky. Tleskáme, bylo na čase!

„Nejlepší řidičské auto od BMW? Pro mě je to aktuálně BMW M2,“ vypálí do boku šéfredaktor AutoTN.cz, který je svou láskou ke sportovním autům dlouhodobě známý. „Je menší než čtyřkové kupé, a přestože je o trochu slabší, pořád je návykově rychlé, dobře ovladatelné a hezky se umísťuje na silnici.“ A právě M2 se bude vyrábět i ve verzi CSL! Spekulace, o kterých jsme psali před půl rokem, nabírají reálné kontury.

DOPORUČUJEME: Potvrzeno, BMW vyrobí ultimativní verzi M2 GTS


CSL je zkratka pro „Coupé Sport Leichtbau“ a BMW ji poprvé použilo na ikonickém modelu 3,0 CSL a pak na M3 E46, která dodnes platí za jedno z nejlepších řidičských aut všech dob. A M2 CSL by mohla mít dobře našlápnuto, aby se stala podobnou legendou. „Pozor, oficiální to ještě není, ale podle mých informací přímo z fabriky se BMW M2 CSL opravdu bude vyrábět,“ říká Jan Červenka. „Napřed přijde verze CS, tedy odlehčená varianta s díly M Performance, a ta už by měla být v lednu. Později pak plnohodnotné CSL s výkonem 450 koní.“


DOPORUČUJEME:
BMW 5, pravděpodobně nejlepší sedan současnosti


Verze CSL bude zaměřena hlavně na ježdění na okruhu. Kromě silnějšího motoru, sportovního podvozku a upravených brzd bude mít taky ochrannou klec, lepivější pneumatiky a hlavně bude věrná svému jménu a bude tedy o výrazný kus lehčí. Bohužel, cenovka nebude úplně nízká, navíc už teď vám můžeme říct, že se bude jednat o omezený počet kusů, takže jestli na ní máte zálusk, tak už nyní řešte rezervaci.


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události