Rekord

Rekord vydržel Bugatti jen měsíc, malá automobilka ho smazala!

Malá švédská automobilka vyrábí auto, které je rychlejší než Bugatti Chiron s přeplňovaným šestnáctiválcem, výkonem 1500 koní a pohonem všech kol!

Přišlo vám Bugatti Chiron rychlé? Ano, jistě, nám taky! Vždyť se dokázalo rozjet na 400 km/h a pak zpomalit zpátky na nulu za pouhých 42 vteřin... Whau! A teď si představte, že malý ěvédské automobilka Koenigsegg vyrábí auto, které rekord věhlasné značky Bugatti vymazalo... Jmenuje se Agera RS a zvládlo to za 36,44 vteřiny! Navíc na nepoužívané letišní ploše, takže podmínky pro zdolávání rekordu nebyly zrovna ideální.


DOPORUČUJEME: Podívejte se, jak Bugatti Chiron zajelo rekord!

Ageru řídil Niklas Lilja, testovací jezdec Koenigseggu, který má s autem o výkonu 1360 koní bohaté zkušenosti. Agera RS zrychlila na 400 km/h za 26,88 vteřin a potřebovala na to 1958 metrů, na nulu pak zpomalila na 483 metrech za 9,56 vteřiny. „Stav dráhy nebyl opravdu nijak příznivý, navíc jsme původně předpokládali, že pojedeme s modelem Regera, který by měl být ještě rychlejší,“ řekl pak Kristian Koenigsegg, zakladatel značky. Co to znamená? Že se můžeme těšit na další rekord!


DOPORUČUJEME: Volume doprava, takhle jezdí nové Ferrari pro vyvolené!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události