Doporučujeme

Trápí vás díry v silnici? Počmárejte je, silničáři přijedou obratem

Trápí vás díry v silnici? Počmárejte je, silničáři přijedou obratem
Zdroj: Twitter/Adam Javůrek

Počmárali díry na silnici, do deseti dnů je město opravilo! To je skutečný příběh z pražských Vinohrad.

Pro otrlé Pražany to bude možná znít jako neuvěřitelný pohádkový příběh, ale tohle se opravdu stalo. Na Vinohradech, u budovy rozhlasu, někdo reflexním zeleným sprejem označil sérii hlubokých výmolů na silnici a připojil jasný vzkaz: „Vy to nevidíte?!“ O osm dní později byli na místě silničáři, poničený asfalt vybourali a položili nový koberec, jak zaznamenal Adam Javůrek, který fotky umístil na facebook.


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU! NOVINKY, TESTY, ALE I HROMADA PRAKTICKÝCH RAD!

„Ne, to není zázrak,“ říká Petr Dolínek, náměstek primátorky hl. m. Prahy a radní pro oblast dopravy. „Podobné věci totiž stačí nahlásit na server www.zmente.to, kde se podněty okamžitě zabývá pověřená osoba a přepošle je na správné místo. Havarijní situace řešíme hned, ty ostatní zaplánujeme, každopádně na každý podnět od nás dostane člověk do 30 dnů odpověď.“ Jinými slovy, můžete výmoly jasně označit, ale lepší řešení je pořídit obrazovou dokumentaci a vše nahlásit. „U nás u domu nesvítila lampa pouličního osvětlení,“ říká Jana Ondráková z Prahy 4. Volala jsem od čerta k ďáblu, ale nikdo mi neporadil. Nahlásila jsem to na této webové stránce a za tři dny už lampa svítila.“ 


DOPORUČUJEME: Praha vyšle do ulic hlídky, budou měřit emise naftových aut


Jen je škoda, že podobný aktivní server nemá i Ředitelství silnic a dálnic. Každopádně tím že budete jen nadávat a doufat, že to někdo nahlásí za vás, nevyřešíte nikdy nic. Mimo Prahy byste se měli s problémy na silnici obracet na ředitelství silnic a dálnic, na Správu a údržbu silnic příslušného kraje nebo na silniční správní úřad obce. I tady platí, že vždy je nejlepší poslat email i s fotografiemi, co nejpřesnější polohou a s patřičným popisem. Druhým řešením je vše nahlásit na webovou stránku www.vymoly.cz, který dlouhodobě podporuje komunikaci mezi motoristy a silničáři. A když už si kvůli nekvalitní silnici poškodíte auto? Poradíme vám v následujícím článku!

DOPORUČUJEME: Poškodili jste si auto o díru na silnici? Víme, jak vymáhat škodu!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události