Porsche

Unikátní Porsche 911 RWB na prodej. A za skvělou cenu!

Unikátní Porsche 911 RWB na prodej. A za skvělou cenu!
Zdroj: Ebay

Pokuď si pohráváte s myšlenkou nechat si postavit Porsche 911 na zakázku, tak tohle je určitě rychlejší a levnější způsob. Kupte si už hotové RWB, navíc jedno z těch nejpovedenějších.

Jedno takhle upravené Porsche už je v Česku. A tohle by mohla být příležitost, aby se zde objevilo ještě jedno. Navíc je to generace 964, vzduchem chlazený model, o kterém zasvěcení mluví jako o nejlepší 911 vůbec. Navíc úprava RWB z něj dělá opravdu originální kus...

DOPORUČUJEME: Podívejte se na renovaci starého Porsche v pouhých 7 minutách

Toto konkrétní auto vzniklo na zakázku (ostatně jako všechny RWB) a od svého vzniku najezdilo 6000 kilometrů a posbíralo spoustu úspěchů na srazech. Na začátku byla černá Carrera 2 Coupé z roku 1992. Dostala karbonovou střechu, podvozek KW V3, brzdy z modelu 993 Turbo a motor byl kompletně přestavěn na specifikaci RSR 3,8 l od společnosti Martine at Auto Europe. kromě zvětšení objemu došlo na kované písty, jinou hlavu, lehký setrvačník, novou spojku a řídící jednotku... Jen ten motor stál 30 tisíc USD. Samozřejmě že pak byl předělán interiér a nakonec přijel Akira Nakai, duchovní otec RWB, který osobně staví na místě každé auto a autu propůjčil nezaměnitelné tvary.  

DOPORUČUJEME: Singer 911, pravděpodobně nejlepší Porsche na světě

Důvodem prodeje tohoto RWB je další projekt. A protože majitel s prodejem pospíchá, je na autě cenovka, kterou lze označit za velmi, velmi zajímavou, protože auto jako celek muselo být o pořádný kus dražší! 3,7 milionu není rozhodně málo, ale na druhou stranu... Jde o absolutní unikát, profesoinální práci a na světě aktuálně nejezdí víc jak 280 provedení RWB.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události