Hyundai

Hyundai oslovil dealery Škodovky, „nabízí jim budoucnost“

Hyundai oslovil dealery Škodovky, „nabízí jim budoucnost“
Zdroj: Hyundai

Zastoupení automobilky Hyundai poslalo oficiální dopis dealerům značek Škoda a Volkswagen, ve kterém jim slibuje světlé zítřky. Reaguje tak na aféru Dieselgate, ale i na problémy s vlastními dealery.

Jestli jste dealer Škodovky nebo Volkswagenu, tak už jste nejspíš v poště našli dopis od českého zastoupení firmy Hyundai. Ta potvrdila, že nabídla spolupráci dealerům těchto dvou automobilek, ve kterém jim „nabízí budoucnost“, hlavně prý proto, že dealeři těchto dvou značek se mohou cítit značně v ohrožení kvůli aféře dieselgate. „Rozhodli jsme se je oslovit, protože se mohou kvůli nepříjemným dopadům kauzy s podvodnými softwary emisí citit v ohrožení. Nabízíme jim tedy možnost spolupráce s naší značkou, u nás mají budoucnost zajištěnou," řekl Pavel Rokoš, který má u společnosti Hyundai na starost rozvoj dealerské sítě.


DOPORUČUJEME: Videotest Hyundai i30. Tohle auto je opravdová konkurence pro VW Golf!

„Hyundai je dlouhodobě druhou nejprodávanější značkou na českém trhu a naše prodeje neustále rostou. Za prvních 9 měsíců letošního roku jsme prodali v České republice 15 809 vozů, což je oproti stejnému období loňského roku nárůst o téměř 6 procent. V souvislosti s růstem prodejů samozřejmě také rozšiřujeme naši prodejní síť a hledáme nové autorizované partnery," píše se v dopise. Hyundai se opravdu daří, ale ani Škodovka nebo Volkswagen si nemohou stěžovat. Podle statistik svazu dovozců automobilů je u značky Hyundai za prvních devět měsíců nárůst prodejů o 3,7 procent, Škodovka zaznamenala 4,2 procenta a Volkswagen dokonce vyrostl o 5,8 procent.


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!

Tak uvidíme, kolik dealerů Škodovky a Volkswagenu se nechá zlanařit ke korejské konkurenci. Hyundai by nové dealery každopádně uvítal, rád by totiž nejen rozšířil svůj dosah, ale potřebuje taky nahradit zalepit díry vzniklé po ukončení spolupráce s některými dealery, se kterými se nyní soudí.


DOPORUČUJEME: Nejspolehlivější auta? Hyundai a Kia jsou lepší než škodovka!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události