BMW

Má tříválec, pohon předních kol a bude se dobře prodávat

Má tříválec, pohon předních kol a bude se dobře prodávat
Zdroj: BMW

BMW oficiálně představilo svůj nový model, jde již o šesté SUV v nabídce. Mění zavedené pořádky, ale nepochybujeme o tom, že se bude dobře prodávat.

Milovníci BMW to neradi slyší, ale spousta běžných řidičů neřeší jestli má jejich auto pohon předních nebo zadních kol, nebo kolik má koní. Chtějí, aby se jim auto dobře řídilo, bylo praktické, mělo dobrou spořebu, a samozřejmě, že musí dobře vypadat. Proto se nikdo nemůže divit BMW, s jakou filozofií postavila model X2. Auto, které je ze všeho nejvíc crossoverem, se začne prodávat na jaře příštího roku a už teď se o něm hodně mluví.


DOPORUČUJEME: BMW se vrací s modely CSL. Budou to auta pro opravdové řidiče!

Základem všeho je vzhled. Nový model sice stojí na platformě jakou má třeba BMW X1, BMW řady 2 Active Tourer nebo některé vozy Mini, ale oproti řadě X1 je novinka o téměř sedm centimetrů nižší a o pět centimetrů kratší. Vypadá sportovněji, má výrazný design a podle prvních ohlasů je patrné, že se lidem líbí. To bude ještě umocněné u sportovních modelů M Sport a M Sport X. Daní za menší karoserii je pak kufr o velikosti 470 litrů, uvnitř by ale mělo být zhruba stejně místa jako v modelu X1.

¨

DOPORUČUJEME: Příští modely BMW už budou jiné, ponesou rukopis exdesignéra škodovky Jozefa Kabaně.

Jak už zaznělo, BMW X2 tedy bude mít pohon předních nebo všech kol, což uvítají především ženy, kterým se předokolky lépe řídí. Základem nabídky bude přeplňovaný tříválec 1,5 l, ale na ten si budeme muset počkat, stejně jako na sDrive18i a slabší diesely X2 sDrive18d s pohonem předních a X2 xDrive18d s pohonem všech kol. V prvním kole budou na prodej silnější modely se čtyřválcovými motory, které spolehlivě poznáte podle dvou koncovek výfuku. Benzínová verze X2 sDrive20i má přeplňovaný dvoulitr s výkonem 192 koní a pohon všech kol, pak jsou v nabídce dva diesely s výkonem 190 nebo 231 koní. I ty mají už v základu pohon všech kol a osmistupňový automat.


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!

BMW X2 bude mít možnost široké příplatkové výbavy, protože jedním z nejdůležitějších pořizovacích argumentů by měla být příznivá cena. Tak se necháme překvapit.

DOPORUČUJEME: Videotest BMW 5 - pravděpodobně nejlepší sedan současnosti

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události