Doporučujeme

Člověk by to nepřešel, Tatra 810 to vyjela! VIDEO

Tatra 810 4x4 překonala nejvyšší uměle vytvořenou překážku, leckomu se dělá zle jen při sledování videa.

Člověk cítí respekt jen při pohledu na to obrovské kovové lešení. Čtyřicet tun vážící a jedenáct a půl metru vysoká překážka má nájezd stoupání 45 stupňů a úhel klesání dokonce 55 stupňů.Dráha je dlouhá 33 metrů a její nejvyšší místo je 7,5 metrů nad zemí. Najdete ji v ostravském areálu Libros a jedná se o největší uměle vytvořenou překážku pro automobily. Začala se stavět v roce 2012, o dva roky později ji poprvé přejel vicemistr Evropy Bohdan Nowy se svým offroadovým speciálem, vloni na jaře ji přejelo první sériové auto, za volantem seděl Libor Václavík. A tenhle člověk řídil i nákladní Tatru 810 4x4.

DOPORUČUJEME: Porsche Cayenne se zapsalo do světové knihy rekordů, utáhlo Airbus A380

„První pokus před pár dny nevyšel kvůli počasí, ale tentokrát vše klaplo,“ usmíval se Václavík jen pár minut poté, co Tatra udělala světový rekord. „Bylo to strašné, už vyšplhat se nahoru s tímhle monstrem mi přišlo jako docela dost, ale pak to sjet dolů... Člověk by raději zavřel oči, ale nemůže. „Nejhorší na tom bylo, že zespodu to vypadá úplně jinak. Když jste nahoře, nevidíte vůbec nic, akorát jeden orientační bod – ty trubky nahoře, jedete do nebe, musíte si hlídat boky auta...“ Václavík to ale zvládnul s přehledem a překážku zdolal dokonce v obou směrech!


BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!


Jinak tato Tatra 810 4x4 je (zatím) jen prototyp. Vychází ze sériové verze se třemi nápravami, plány na výrobu verze 4x4 ale byly od samého začátku. Podvozek je žebřinový s unikátními portálovými nápravami, stroj poháni řadový šestiválec od Renaultu, výkony se liší podle toho, jestli se jedná o civilní, nebo armádní verzi.


DOPORUČUJEME: Šílená jízda v Subaru po normálních okreskách, průměrná rychlost byla 207 km/h...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Doporučujeme

Důležité Události