Autodrom

Vyhláška v Mostě je protiprávní, autodrom může fungovat!

Vyhláška v Mostě je protiprávní, autodrom může fungovat!
Zdroj: Autodrom Most

Oficiálně: Krajský úřad v Ústí nad Labem zrušil 3. listopadu rozhodnutí města Mostu o udělení pokuty společnosti AUTODROM MOST za porušení obecně závazné vyhlášky o regulaci hlučných činností. Zároveň zastavil správní řízení, které město s provozovatelem autodromu vedlo. Proti tomuto rozhodnutí se již nelze dále odvolat.

Paráda, někdo konečně dostal rozum! Protihluková vyhláška omezující mostecký autodrom je protiprávní, Krajský úřad v Ústí nad Labem zrušil i rozhodnutí města Mostu o udělení pokuty společnosti AUTODROM MOST za porušení obecně závazné vyhlášky o regulaci hlučných činností. Mostecký autodrom ale i přesto pokračuje v aktivitách s cílem co nejvíce omezit šíření hluku do okolních oblastí. „Krajský úřad potvrdil to, co jsme říkali od samotného začátku. Tedy že vyhláška je nezákonná. Jako podzákonná norma si totiž osobuje právo regulovat činnosti, které jsou řešeny zákonem,“ konstatuje advokát Petr Zach, který autodrom zastupuje.

DOPORUČUJEME: Zákaz ježdění na okruhu? No to je ale nesmysl!!!

Autodrom byl vybudován v letech 1978 až 1983 v místě bývalého uhelného lomu zcela mimo obytnou zónu. Pozdější výstavbu rodinných domů umožnila teprve změna územního plánu a tehdy byli kupující srozuměni se skutečností, že staví v sousedství autodromu, jehož provoz způsobuje hluk. Jenže to se za poslední roky začalo měnit, začali se sepisovat petice, podávat oznámení... Jenže podle rozhodnutí krajského úřadu se město při koncipování vyhlášky zaměřilo pouze na hluk vycházející z areálu autodromu, přičemž nebralo v potaz jiné běžné činnosti generující hluk, jako je sekání trávy nebo standardní provoz na okolních silnicích. „Takový přístup jsme považovali za diskriminační a je dobře, že si toho všiml také Krajský úřad,“ doplnil Petr Zach. Každopádně předseda představenstva společnosti AUTODROM MOST Josef Zajíček slíbil, že nesleví ze zaváděných opatření, která autodrom přijímá ve snaze eliminovat hluk z provozu areálu. „Jde o několik postupných kroků. Týkají se provozní doby areálu, utlumení některých druhů činnosti a zpřísnění dosavadních hlukových norem pro auta a motorky na okruhu. Společně s renomovanými experty hledáme cesty jak snížit hlukovou zátěž a zároveň neohrozit existenci firmy,“ uvedl s tím, že investice do protihlukových opatření si vyžádají desítky milionů korun.


DOPORUČUJEME: Golf GTI na okruhu v Mostě fungoval perfektně! Podívejte se na videotest


Vyhlášku o regulaci hlučných činností mostečtí zastupitelé schválili začátkem března letošního roku a hned město udělilo autodromu pokutu ve výši 35 000 korun za to, že v neděli 2. dubna v době od 12:00 do 18:00 hodin údajně rušil část obyvatel žijících v okolí areálu autodromu hluk z vozidel, která se zúčastnila volných jízd na velkém závodním okruhu. Správních řízení za údajné porušení protihlukové vyhlášky město Most se společností AUTODROM MOST zahájilo několik, žádné další řízení není dosud skončeno a púodle rozhodnutí budou všechna zastavena. Ani nevíte, jakou z toho máme radost, v Kocourkově ještě nežijeme!

DOPORUČUJEME:

Proč Češi neumí správně používat světla? A co ty mlhovky?
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události