Doporučujeme

První elektrická škodovka se bude vyrábět v Mladé Boleslavi

První elektrická škodovka se bude vyrábět v Mladé Boleslavi
Zdroj: Škoda Auto

Cvrlikali si o tom i brabci na střeše (nejen v Boleslavi) a teď je to oficiální. První čistě elektrická škodovka se bude vyrábět v Mladé Boleslavi, Škoda Auto to potvrdila ve svém tiskovém prohlášení.

„Budoucnost značky Škoda bude elektrická,“ prohlásil předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier. „Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkům nabídneme pět vozů s čistě elektrickým pohonem v různých segmentech. A těší nás, že první vůz značky Škoda s čistě elektrickým pohonem bude vyráběn v České republice. Je to důležitý krok pro budoucnost značky i České republiky jako jednoho z center automobilového průmyslu.“ Takže to, o čem už jsme psali o prázdninách, máme černé na bílém.


DOPORUČUJEME: Exkluzivně - nová elektrická škodovka bude stát stejně jako naftový Superb!

Jenže v Čechách se budou vyrábět nejen elektrické škodovky, ale i jednotlivé komponenty k autům ostatních značek koncernu. Podle zákulisních informací by to měly být baterie a řídící jednotky, výroba komponentů začne v roce 2019. To se zároveň spustí i výroba prvního hybridního modelu značky Škoda - správně bude to Superb, který bude sjíždět z linky v závodě v Kvasinách. V roce 2020 k němu v Mladé Boleslavi přibude první model s čistě elektrickým pohonem. Na letošním autosalonu Auto Shanghai automobilka představila elektrickou studii ŠKODA VISION E – svou představu o budoucnosti autonomní jízdy s elektrickým pohonem.


JEZDÍTE AUTEM? PARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!


Elektrifikace modelové palety značky ŠKODA a výroba elektrických komponentů pro koncern Volkswagen patří mezi důležité pilíře Strategie 2025. Dalšími důležitými oblastmi jsou digitalizace produktů a procesů, vstup na nové trhy a rozšiřování klasické výroby automobilů o mnoho dalších služeb, souvisejících s mobilitou. Aktuálně má Škoda Auto v ČR tři továrny, zaměstnává přes 28 tisíc lidí a třetí rok po sobě vyrobí přes milion aut.


DOPORUČUJEME: Felicie se vrátí, bude jezdit na elektřinu. A nejspíš se dokčáme i sportovního auta!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Doporučujeme

Důležité Události